COVID

COVID - kolonie i obozy bez ryzyka

Mając na uwadze trwającą epidemię chcieliśmy się z Państwem podzielić informacjami na temat tego jak dbamy o zachowanie standardów bezpieczeństwa na naszych koloniach i obozach, oraz jak zabezpieczamy Państwa interesy w przypadku wystąpnienia nieoczekiwanych sytuacji.

Monitorujemy wytyczne Ministerstwa Edukacji, SANEPIDu i Ministerstwa Zdrowia. 

Organizacja obozów, środki ostrożności, higieny osobistej będą dostosowane do obowiązujących w tym czasie wymogów.

WAŻNE: Na obozy nie zostaną zakwalifikowaniu uczestnicy, którzy w dniu rozpoczęcia obozu wykazują objawy infekcji COVID (podwyższona temperatura, kaszel, problemy z oddychaniem).

Wszystkie ośrodki, z którymi współpracujemy, są przygotowane do przestrzegania zalecanych obostrzeń sanitarnych. 

We wszystkich ośrodkach organizowane były kolonie i obozy dla dzieci w poprzednim sezonie (2020) wg nadzwyczajnych zasad (organizacja posiłków, liczba dzieci zakwaterowanych w pokojach, itp.) i wszystkie te ośrodki (oraz organizowane w nich obozy) przechodziły pomyślnie kontrolę kuratoriów i SANEPIDu.

W Regulaminie świadczonych przez nas usług znajdą Państwo zapisy gwarantujące zwrot zaliczek w przypadku odwołania przez nas (Organizatora) imprezy turystycznej w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności – np. aktualnej pandemii.

Aby otrzymać zwrot kosztów w przypadku zachorowania dziecka (COVID lub inna choroba) należy skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej.

W ramach współpracy z naszym ubezpieczycielem – firmą Signal Iduna – oferujemy dodatkowe warianty nieobowiązkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej obejmujące epidemię. 

Za dodatkową opłatą (patrz cennik poniżej) otrzymają Państwo zabezpieczenie (zwrot kosztów obozu) w przypadku gdy uczestnik:

 • zachoruje na COVID (wymagane zaświadczenie lekarskie)
 • zachoruje na COVID, zostanie objęty/a kwarantanną lub obowiązkową izolacją

Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest nadzwyczajna. Śledząc wypowiedzi przedstawicieli Rządu oraz biorąc pod uwagę ubiegłoroczne doświadczenia (wiele firm zdecydowało się zorganizować kolonie i obozy) wierzymy, że tegoroczny wypoczynek uda się zorganizować bezpiecznie. Dodatkową okolicznością, która budzi nasz optymizm, jest postępujący proces szczepień, które w niedalekiej przyszłości zapewnią odporność na wirusa w skali całej populacji.

Biorąc pod uwagę zmęczenie trwającą kilkanaście miesięcy pracą zdalną, potrzebę kontaktu z rówieśnikami, a także nadrobienie zaległości edukacyjnych i rozbudzenie na nowo pasji do nauki jesteśmy przekonani, że obozy AlphaCamp są bezpieczną i wartościową ofertą wakacyjną. 

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!

Tabela cen nieobowiązkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej

Aby ułatwić Państwu podjęcie decyzji dotyczącej zakupu nieobowiązkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej przedstawiamy poniżej ceny wszystkich trzech wariantów polisy dla kilku przykładowych cen obozów, ponieważ wysokość składki jest uzależniona od ceny bazowej obozu. Szczegółowe warunki ubezpieczenia znajdą Państwo na stronie z ważnymi dokumentami

Polisa musi być wykupiona przez nas w Państwa imieniu w ciągu 7 dni od podpisania umowy (to warunek ubezpieczyciela) co oznacza, że nie  będzie można jej dokupić w późniejszym czasie. Wyboru polisy dokonują Państwo zaznaczając odpowiednie opcje w formularzu rejestracji.

Wariant
(% ceny obozu)
1700 zł1900 zł2000 zł2200 zł
Podstawowy
(1,8 %)
31 zł34 zł36 zł40 zł
COVID
zachorowanie (2,7 %)
46 zł51 zł54 zł60 zł
COVID
zachorowanie + kwarantanna (3,24 %)
55 zł62 zł65 zł71 zł

Wariant podstawowy (1,8 % ceny obozu):

 • dla ceny obozu 1700 zł, składka 31 zł
 • dla ceny 1900 zł – 34 zł
 • dla ceny 2000 zł – 36 zł
 • dla ceny 2200 zł – 40 zł

Wariant COVID – zachorowanie (2,7 % ceny obozu):

 • dla ceny obozu 1700 zł, składka 46 zł
 • dla ceny 1900 zł – 51 zł
 • dla ceny 2000 zł – 54 zł
 • dla ceny 2200 zł – 60 zł

Wariant COVID – zachorowanie + kwarantanna (3,24 % ceny obozu):

 • dla ceny obozu 1700 zł, składka 55 zł
 • dla ceny 1900 zł – 62 zł
 • dla ceny 2000 zł – 65 zł
 • dla ceny 2200 zł – 71 zł