Obóz Naukowy AlphaCamp

Główny partner
naukowy

Konsultacja naukowa, autorzy scenariuszy zajęć

Główny partner
technologiczny

Roboty edukacyjne i druk 3D

Oferta last minute

SUPER OKAZJA - taniej nie będzie!

Czerwiec zaczynamy od Dnia Dziecka i z niecierpliwością odliczamy ostatnie dni do rozpoczęcia wakacji. 

Aby umilić Wam i kochanym Urwisom ten czas, mamy ostateczną promocję – tniemy ceny do nieprzyzwoicie niskiego poziomu. TANIEJ NIE BĘDZIE! Koniecznie sprawdź ceny na stronie Kalendarz Lato 2021.

Dlaczego warto wysłać dziecko do naszego letniego laboratorium?

1. Świetna zabawa

Nie zapominamy, że jesteśmy na wakacjach! Wszystkie zajęcia mają dawać 100% satysfakcji i dostarczać mnóstwo zabawy. Pokazujemy, że nauka jest fajna i pamiętamy, że nauka (szczególnie w wakacje) to nie wszystko!

2. Program ułożony przez ekspertów

Program zajęć to efekt pracy zespołu ekspertów, którzy na co dzień uprawiają naukę lub aktywnie ją popularyzują. Więcej o naszych ekspertach przeczytasz tutaj.

3. Wciągające eksperymenty

Chcemy pokazywać naukę od najbardziej praktycznej strony – nasze pracownie pełne są laboratoryjnego sprzętu: od mikroskopów, kolb i preparatów po lasery i roboty. 

Chcesz zbudować robota terminatora? Proszę bardzo! Chcesz zobaczyć jak wyglądają gluty pod mikroskopem? Nie ma sprawy! 

4. atrakcje dodatkowe

Korzystamy z fantastycznego położenia ośrodków – do dyspozycji mamy boiska, jeziora, kajaki. Odwiedzamy pobliskie parki linowe i spacerujemy po lasach – nie tracimy czasu!

5. Doświadczona kadra

Stawiamy na współpracę z doświadczoną i zaangażowaną kadrą. Nasi edukatorzy to zweryfikowani popularyzatorzy, nieszablonowi nauczyciele, a nawet naukowcy!

Wychowawcy dbają nie tylko ciekawe zagospodarowanie czasu, ale także o przyjazną i bezpieczną atmosferę po to, by Twoje dziecko chciało do nas wrócić w kolejnych latach!

Ważna informacja dla rodziców uczestniKów POPRZEDNICH EDYCJI

Bardzo nas cieszy, że wielu uczestników planuje nas odwiedzić ponownie. Program najbliższego AlphaCampu będzie tak skonstruowany, aby zajęcia naukowe się nie powtarzały. Bez zmian pozostają natomiast atrakcje dodatkowe – park linowy, plaża i spływ kajakowy.

Program obozu

Na zajęciach z przyrody stawiamy przede wszystkim na kontakt z naturą. Wychodzimy do lasu i na łąkę, aby przyglądać się roślinom, owadom i zwierzętom.

W naszym wakacyjnym laboratorium wykonamy szereg eksperymentów, między innymi wyizolujemy DNA z różnych roślin, wyprodukujemy wonne ekstrakty ziołowe i naturalne kosmetyki.

Dla wielu uczestników będzie to pierwsza okazja do pracy z mikroskopem i oglądania pod nim profesjonalnych preparatów (m.in. komórek roślinnych i zwierzęcych). 

Poznamy budowę komórek i dowiemy się jak dzięki nim funkcjonują złożone organizmy. Będzie naukowo, będzie eksperymentalnie, będzie brudno!

Eksperymenty fizyczne nawiązują do podstawy programowej, ale opowiadają naukę w zupełnie nieszkolny sposób.

Dzięki bogatemu wyposażeniu naszej  wakacyjnej pracowni fizycznej uczestnicy przeprowadzą szereg eksperymentów z zakresu mechaniki, optyki, fizyki gazów, termodynamiki czy elektrostatyki.

Chemia to jeden z przedmiotów, które pojawiają się w programie nauczania na dalszych etapach edukacji. Chcemy pokazać dzieciakom przede wszystkim czym chemia się zajmuje i do czego służy. Celem zajęć jest przedstawienie różnych właściwości otaczającej nas materii, fascynujących możliwości płynących z jej przemian.

Z bliska przyjrzymy się kostce lodu, płomieniowi świeczki i wielu, wielu innym zjawiskom. Wytłumaczymy skąd biorą się kolory i jak można sprawić, że substancje będą zmieniały swój wygląd pod wpływem różnych reakcji.

Pokażemy jak można skutecznie filtrować wodę, odpowiedzialnie korzystać z plastiku, uzyskać naturalne barwniki z roślin, a nawet – jak chemicy klarują sok z jabłek!

Bez względu na dominujące zainteresowanie u Twojego dziecka, możliwość zbudowania i ‘ożywienia’ edukacyjnego robota będzie niezwykłym doświadczeniem. Budowa robotów – nawet tych najprostszych – to doskonałe ćwiczenie dla wyobraźni.

Na obozach naukowych korzystamy z robotów stworzonych przez firmę Skriware – lidera  nowoczesnych technologii dla edukacji. Uczestnicy nauczą się budować i programować roboty w podstawowym zakresie. 

Jeżeli Twoje dziecko interesuje się robotyką, polecamy także obozy z cyklu ‘Zaklinacze robotów’, na których wprowadzamy  dodatkowo elementy elektroniki i programowania.

Przygotowaliśmy dla Twojego dziecka kompleksowy program zajęć, tak by każdy dzień pełen był inspirujących atrakcji. 

  • wykorzystanie infrastruktury ośrodków – turnieje sportowe na boiskach, wieczorne ogniska, zajęcia wieczorne w uzgodnieniu z uczestnikami (dyskoteki, bale przebierańców, talent show, itp.)
  • wizyty na plaży (zarówno w Krasnobrodzie, jak i w Żabince zawsze korzystamy ze strzeżonych plaż i opieki ratownika)
  • park linowy (w cenę obozu wliczone jest przejście 1 wybranej trasy)
  • spływ kajakowy (w przypadku Krasnobrodu będzie to spływ rzeką Wieprz, na Mazurach będziemy płynąć Sapiną)
  • zorganizujemy co najmniej jedną zabawę terenową w lesie (o ile pozwoli na to pogoda)
  • uczestnicy obozu organizowanego w Żabince odwiedzą także wioskę indiańską pod Giżyckiem i rezerwat żubrów w Wolisku

Cena, terminy i ośrodki

Obozy naukowe organizujemy na wszystkich 5 turnusach – mają Państwo do dyspozycji różnorodne terminy i 2 lokalizacje (Roztocze i Mazury)

Informacje o wszystkich cenach, terminach i ośrodkach, w których organizujemy obozy w tym sezonie znajdą Państwo na stronie z kalendarzem Lato 2021.

cennik

06 lipca – 15 lipca 1999 1850 zł 
15 lipca – 24 lipca 1999 1950 zł

05 sierpnia – 14 sierpnia  2099 2050 zł

Dojazd

W standardową cenę obozu wliczony jest transport autokarem na trasie Warszawa – ośrodek – Warszawa. Uczestników możemy także odbierać w wyznaczonych punktach na trasie przejazdu autokaru. Rodzice przywożący/odbierający dzieci osobiście otrzymają zwrot kosztów w wysokości 50 zł (bez względu na to czy będzie to transport w jedną czy obie strony). 

Uwaga! Nowe opcje transportu!

Odpowiadając na wiele zapytań ze strony rodziców uczestników mieszkających w innych rejonach Polski, zdecydowaliśmy się na  dodatkową opcję dojazdu dla wszystkich turnusów. Będzie to transport łączony PKP + autokar. Wyruszamy z dworców:

  • Kraków Główny lub Katowice (dla południa Polski) – wszystko zależy od letniego rozkładu jazdy PKP, który jeszcze nie został opublikowany, oraz z
  • Poznań Główny (dla uczestników z zachodniej części kraju)

Po przyjeździe do Warszawy uczestnicy przesiądą się do autokaru AlphaCamp jadącego bezpośrednio do ośrodka. Tak samo zorganizowany będzie powrót (autokar do Warszawy, przesiadka do pociągu i powrót na dworzec Kraków Główny/Katowice lub Poznań). 

W cenę obozu wliczona jest opieka podczas podróży pociągiem oraz przejazd autokarem. Bilety PKP będą płatne oddzielnie zgodnie z cennikiem przewoźnika.

COVID

Analizujemy na bieżąco sytuację związaną z trwającą pandemią. Organizując obóz będziemy przestrzegać wszelkich obowiązujących w tym czasie obostrzeń. 

Jeżeli organizacja obozów będzie niemożliwa z powodu odgórnych zakazów zwrócimy Państwu wpłacone zaliczki lub zaproponujemy inny termin obozu.

Uczestnikami obozów nie mogą być dzieci poddane izolacji lub kwarantannie, osoby z objawami infekcji (podwyższona temperatura, kaszel, duszności, nagła utrata węchu lub smaku) oraz mające niedawny kontakt z osobą zakażoną. W przypadku stwierdzenia wymienionych wyżej objawów (nawet w ostatniej chwili, tuż przed wejściem do autobusu) będziemy zmuszeni odmówić przyjęcia dziecka na obóz.

Mogą Państwo zabezpieczyć się przed taką przykrą niespodzianką wykupując dodatkowo płatne ubezpieczenie KIT – Kosztów Imprezy Turystycznej (należy zaznaczyć odpowiednie pole formularza rejestracji). Standardowy wariant ubezpiecznia oferowny w ubiegłych latach nie obejmował sytuacji związanych z pandemią. W tym roku nasz ubezpieczyciel – firma Signal Iduna – wprowadził dwa dodatkowe warianty:

  • ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID – koszt to 2,70% ceny obozu [ok. 50 zł]
  • ubezpieczenie na wypadek zachorowania lub kwarantanny (kwarantanną mogą być objęte także osoby zdrowe!) – koszt to 3,24% ceny obozu [około 60 zł]

Ubezpieczenie KIT jest dobrowolne i dodatkowo płatne, zabezpiecza jednak Państwa na wypadek wielu nagłych sytuacji. Jeżeli nie zdecydują się Państwo na skorzystanie z ubezpieczenia, obowiązywać bedą standardowe rozwiązania zawarte w regulaminie i umowie.

Wszystkie dokumenty obowiązujące w tym roku znajdą Państwo tutaj.

Sezon lato 2021

Sezon lato 2019