Obóz Naukowy AlphaCamp

Główny partner
naukowy

Konsultacja naukowa, autorzy scenariuszy zajęć

Główny partner
technologiczny

Roboty edukacyjne i druk 3D

Oferta last minute

SUPER OKAZJA - taniej nie będzie!

Czerwiec zaczynamy od Dnia Dziecka i z niecierpliwością odliczamy ostatnie dni do rozpoczęcia wakacji. 

Aby umilić Wam i kochanym Urwisom ten czas, mamy ostateczną promocję – tniemy ceny do nieprzyzwoicie niskiego poziomu. TANIEJ NIE BĘDZIE! Koniecznie sprawdź ceny na stronie Kalendarz Lato 2021.

Dlaczego warto wysłać dziecko do naszego letniego laboratorium?

1. Świetna zabawa

Nie zapominamy, że jesteśmy na wakacjach! Wszystkie zajęcia mają dawać 100% satysfakcji i dostarczać mnóstwo zabawy.

2. Program ułożony przez ekspertów

Program zajęć to efekt pracy zespołu ekspertów, którzy na co dzień uprawiają naukę lub aktywnie ją popularyzują. Więcej o naszych ekspertach przeczytasz tutaj.

3. Wciągające eksperymenty

Chcemy pokazywać naukę od najbardziej praktycznej strony – nasze pracownie pełne są laboratoryjnego sprzętu: od mikroskopów, kolb i preparatów po lasery i roboty. 

4. atrakcje dodatkowe

Korzystamy z fantastycznego położenia ośrodków – do dyspozycji mamy boiska, jeziora, kajaki. Odwiedzamy pobliskie parki linowe i spacerujemy po lasach – nie tracimy czasu!

Kadra - turnus I

Amelia Janiak - wychowawca i edukator

Amelia Janiak

Edukator / wychowawca

Nazywam się Amelia Janiak i jestem stypendystką Duke Kunshan University, gdzie w programie amerykańsko-chińskim łączę studia w Stanach Zjednoczonych i Chinach na kierunku Molecular Bioscience. Przed studiami, spędziłam rok na rocznym stypendium Departamentu Stanu USA Future Leaders Exchange Program w Stanach Zjednoczonych i ukończyłam program matury międzynarodowej w liceum im. Stefana Batorego w Warszawie.

Od lat angażuję się w liczne działalności społeczne i edukacyjne. Jestem stypendystką programu szkoły letniej Yale Young Global Scholars na Yale University, gdzie realizowałam program “Biological and Biomedical Science”, m.in. w zakresie nowotworów skóry, oraz współautorką pracy badawczej pt. “Smoking cessation help for cancer patients”. Jestem także mentorką w organizacjach non-profit, m.in. Our Future Foundation oraz Vital Voices Chapter Poland, gdzie pomagam licealistom tworzyć własne ścieżki rozwoju i aplikować na programy stypendialne, szkoły letnie oraz studia zagraniczne.

Poza szkołą, jestem pasjonatką muzyki - od 14 lat gram na pianinie, a na kampusie Duke udzielam się w zespole a capella, Deja Blue, oraz przewodzę organizacji Harmonies4Health łączącej wolontariat w szpitalach i domach opieki z muzyką.

Aleksandra Stryjska - edukator i wychowawca

Aleksandra Stryjska

Edukator / wychowawca

Jako stypendystka amerykańsko-chińskiego programu Duke Kunshan University, część swoich studiów spędza w gotyckim kampusie Duke University (USA) na kierunku “Molecular Bioscience with Tracks in Biogeochemistry” , a pozostałe lata college'u w nowoczesnych budynkach Duke Kunshan University (Chiny).

Obecnie zajmuje się badaniami dotyczącymi potencjalnego życia bakterii Acidithiobacillus ferrooxidans w chmurach Wenus. Z zamiłowania również pasjonatka Marsa oraz członek Mars Society Polska, a także grupy zrzeszającej naukowców związanych z kosmosem – Nexus Aurora. W 2018-2019 prowadziła badania na analogach gleby marsjańskiej.

Aktywnie działa w organizacjach studenckich. Znalazła także czas na pracę w szpitalu covidowym jako wolontariusz. W wolnych chwilach, jako przedstawiciel organizacji “The Paws”, współpracuje ze schroniskami dla bezdomnych zwierząt, a także zajmuje się literaturą, czego efektem jest wydana w 2020 roku powieść science-fiction “Trzeci Jeździec Apokalipsy”.

Kadra - turnusy II - IV

Adam Matlak - edukator, wychowawca

Adam Matlak

Edukator / wychowawca

Adam jest popularyzatorem nauki zarówno na swoim Wydziale - studiuje Technologię Chemiczną na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie - a także w Morskim Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie, gdzie tworzy scenariusze zajęć, prowadzi warsztaty i wykłady z chemii, fizyki i nanotechnologii.

Na co dzień zajmuje się prowadzeniem badań i organizowaniem wydarzeń popularnonaukowych, na których dzieli się swoimi pasjami z najmłodszymi adeptami nauki.

Adam to także miłośnik dobrej kawy i herbaty!

Karolina Paszek - edukator i wychowawca

Karolina Paszek

Edukator / wychowawca

Karolina kocha pracę z ludźmi - stąd też kierunek studiów jakiego się podjęła - pielęgniarstwo. Gra w siatkówkę, dużo jeździ na rowerze i bierze udział w spływach kajakowych.

Praca z dziećmi sprawia jej niesamowitą radość. Uwielbia dzielić się z nimi nauką, wiedzą i umiejętnościami, jakie posiada.

Przede wszytkim jednak Karolina to pasjonatka języka migowego. Ukończyła już 3 kursy na poziom zaawansowany i na tym nie zamierza poprzestać. Na TikToku prowadzi kanał Wymigane (@karolina_paszek).

Została wyróżniona przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty jako wybitnie uzdolniona matematycznie. Pragnie być motywacją zarówno dla młodszych jak i dla starszych oraz pokazać, że jedyne ograniczenia jakie posiadamy znajdują się w naszych głowach!

Szymon Błachowiak - edukator i wychowawca

Szymon Błachowiak

Edukator / wychowawca

Student biotechnologii na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest zastępcą przewodniczącego Interdyscyplinarnego Koła Naukowego Przyrodników PLANETA na Uniwersytecie Śląskim. Jako jego reprezentant brał udział w 5-tym Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach. Na swoim stanowisku prezentował różne zbiory entomologiczne z własnej kolekcji.

Uczestniczy również w programie tutorskim, w ramach projektu „Mistrzowie Dydaktyki”, w ramach którego pisze artykuły naukowe dotyczące mikrobiologii.

Szymon ma duszę artysty - w domu maluje obrazy na płótnach, a w laboratorium łączy naukę ze sztuką, czego wynikiem są żywe obrazy tworzone przez kolonie mikroorganizmów wyhodowane na szalkach Petriego.

Zagadnienia mikrobiologiczne są ściśle związane z kolejną pasją Szymona, czyli szeroko pojętym mikro-światem i mikroskopią. W wolnym czasie popularyzuje on naukę i dzieli się tajemnicami świata spod mikroskopu prowadząc profil na Instagramie: @mikro_swiat_. Jest miłośnikiem nie tylko organizmów niewidocznych gołym okiem, ale również zwierząt i roślin. Dużą radość sprawia mu dzielenie się własną wiedzą i doświadczeniami ze świata przyrody.

kierowniczki

Ewa Krasoń - kierownik

Ewa Krasoń

Kierownik - turnusy I - III

Pedagog. Nauczyciel z tak zwanym stażem w jednej z warszawskich szkół podstawowych.

Praca z dziećmi to dla niej pasja i wyzwanie. Lubi jak jest wszystko zapięte na ostatni guzik. W swojej szkole organizator wielu wyjazdów, wycieczek i wędrówek. Zawsze w miejsca ciekawe przyrodniczo.

Wolne chwile poświęca florystyce, destynacjom i ulubionej muzyce. Na obozach AlphaCamp po raz drugi.

Beata Kaszub - kierownik

Beata Kaszub

Kierownik - turnus IV

Nauczyciel matematyki i edukacji wczesnoszkolnej.

Oprócz codziennej pracy z dziećmi od lat każde wakacje i ferie spędzam na obozach zarażając młodych ludzi pasją do szukania ciekawych form spędzania wolnego czasu.

Lubię piesze wędrówki, każdą formę ruchu i zabawy na świeżym powietrzu, wyzwania stawiane przez młodych ludzi, taniec i żeglowanie.

Relaksuję się w kuchni piekąc ciasta i w ogrodzie wśród ulubionych kwiatów i roślin. W wolnych chwilach gram w planszówki i czytam książki. Na obozach AlphaCamp jestem po raz drugi.

Ważna informacja dla rodziców uczestniKów POPRZEDNICH EDYCJI

Bardzo nas cieszy, że wielu uczestników planuje nas odwiedzić ponownie. Program najbliższego AlphaCampu będzie tak skonstruowany, aby zajęcia naukowe się nie powtarzały. Bez zmian pozostają natomiast atrakcje dodatkowe – park linowy, plaża i spływ kajakowy.

Program obozu

Oto wybrane tematy, które zrealizujemy na zajęciach biologicznych. Poziom dostosowany będzie do potrzeby uczestników, ale z naszego doświadczenia wynika, że dzieciaki bez problemu rozumieją nawet skomplikowane zagadnienia kiedy poparte są one widowiskowymi eksperymentami!

 • wstęp do stosowanych narzędzi, zasady BHP
 • obserwowanie preparatów pod mikroskopem, przygotowywanie własnych preparatów z komórek roślinnych i zwierzęcych
 • izolacja DNA, CRISPR
 • budowa jądra komórkowego, podziały (mitoza, mejoza), skąd biorą się nowotwory
 • analiza próbek wody samodzielnie pobranych z jeziora, podglądanie życia w kropli wody
 • układ oddechowy
 • układ pokarmowy

Eksperymenty fizyczne nawiązują do podstawy programowej, ale opowiadają naukę w zupełnie nieszkolny sposób.

Dzięki bogatemu wyposażeniu naszej  wakacyjnej pracowni fizycznej uczestnicy przeprowadzą szereg eksperymentów z zakresu następujących zagadnień:

 • światło (właściwości, efekty Tyndalla i wiele innych)
 • kolory (w tym odpowiedź na pytanie dlaczego niebo jest niebieski)
 • napięcie powierzchniowe (temat niezwykle popularny na pokazach, ale tutaj zaproponujemy nietypowe eksperymenty)
 • gazy (otrzymywanie wodoru, tlenu, dwutlenku węgla produkowanego przez drożdże, woda wapienna)
 • kosmos i astronomia (budowa kosmicznego origami, odtwarzanie skali kosmicznych odległości)
 • ciśnienie
 • ciepło

Chemia to jeden z przedmiotów, które pojawiają się w programie nauczania na dalszych etapach edukacji. Chcemy pokazać dzieciakom przede wszystkim czym chemia się zajmuje i do czego służy. Celem zajęć jest przedstawienie różnych właściwości otaczającej nas materii, fascynujących możliwości płynących z jej przemian.

Oto przykładowe tematy:

 • wprowadzenie do zasad BHP
 • budowa atomu, polimery, produkujemy własny polimer (kauczuk)
 • filtry do wody
 • nieoczywiste właściwości chemiczne wody
 • zabawa z barwnikami
 • laboratorium kryminalistyczne
 • skala pH
 • atrament sympatyczny, ale wykorzystujący bardziej zaawansowane metody chemiczne (hydraty)

Bez względu na dominujące zainteresowanie u Twojego dziecka, możliwość zbudowania i ‘ożywienia’ edukacyjnego robota będzie niezwykłym doświadczeniem. Budowa robotów – nawet tych najprostszych – to doskonałe ćwiczenie dla wyobraźni.

Na obozach naukowych korzystamy z robotów stworzonych przez firmę Skriware – lidera  nowoczesnych technologii dla edukacji. Uczestnicy nauczą się budować i programować roboty w podstawowym zakresie. 

Jeżeli Twoje dziecko interesuje się robotyką, polecamy także obozy z cyklu ‘Zaklinacze robotów’, na których wprowadzamy  dodatkowo elementy elektroniki i programowania.

Przygotowaliśmy dla Twojego dziecka kompleksowy program zajęć, tak by każdy dzień pełen był inspirujących atrakcji. 

 • wykorzystanie infrastruktury ośrodków – turnieje sportowe na boiskach, wieczorne ogniska, zajęcia wieczorne w uzgodnieniu z uczestnikami (dyskoteki, bale przebierańców, talent show, itp.)
 • wizyty na plaży (zarówno w Krasnobrodzie, jak i w Kołatku zawsze korzystamy ze strzeżonych plaż i opieki ratownika)
 • park linowy 
 • spływ kajakowy 
 • zorganizujemy co najmniej jedną zabawę terenową w lesie (o ile pozwoli na to pogoda)
 • uczestnicy obozu organizowanego w Kołatku odwiedzą Olsztynek (m.in. hutę szkła artystycznego) i Olsztyn (m.in. planetarium)

Cena, terminy i ośrodki

Obozy naukowe organizujemy na wszystkich 5 turnusach – mają Państwo do dyspozycji wygodne terminy i 2 lokalizacje (Roztocze i Mazury)

Informacja o cenach, terminach, ośrodkach i formach transportu w tym sezonie znajdą Państwo na stronie z kalendarzem Lato 2022.

Letnie Laboratorium
(10-15 lat)

26 czerwca – 04 lipca 1900 zł 
04 lipca – 13 lipca 2000 zł 
13 lipca – 22 lipca 2000 zł
05 sierpnia – 14 sierpnia 2200 zł

Dojazd

W standardową cenę obozu wliczony jest transport autokarem na trasie Warszawa – ośrodek – Warszawa. Uczestników możemy także odbierać w wyznaczonych punktach na trasie przejazdu autokaru. Rodzice przywożący/odbierający dzieci osobiście otrzymają zwrot kosztów w wysokości 50 zł (bez względu na to czy będzie to transport w jedną czy obie strony). 

Uwaga! Nowe opcje transportu!

Odpowiadając na wiele zapytań ze strony rodziców uczestników mieszkających w innych rejonach Polski, zdecydowaliśmy się na  dodatkową opcję dojazdu dla wszystkich turnusów. Będzie to transport łączony PKP + autokar. Wyruszamy z dworców:

 • Kraków Główny lub Katowice (dla południa Polski) – wszystko zależy od letniego rozkładu jazdy PKP, który jeszcze nie został opublikowany, oraz z
 • Poznań Główny (dla uczestników z zachodniej części kraju)

Po przyjeździe do Warszawy uczestnicy przesiądą się do autokaru AlphaCamp jadącego bezpośrednio do ośrodka. Tak samo zorganizowany będzie powrót (autokar do Warszawy, przesiadka do pociągu i powrót na dworzec Kraków Główny/Katowice lub Poznań). 

W cenę obozu wliczona jest opieka podczas podróży pociągiem oraz przejazd autokarem. Bilety PKP będą płatne oddzielnie zgodnie z cennikiem przewoźnika.

COVID

Analizujemy na bieżąco sytuację związaną z trwającą pandemią. Organizując obóz będziemy przestrzegać wszelkich obowiązujących w tym czasie obostrzeń. 

Jeżeli organizacja obozów będzie niemożliwa z powodu odgórnych zakazów zwrócimy Państwu wpłacone zaliczki lub zaproponujemy inny termin obozu.

Uczestnikami obozów nie mogą być dzieci poddane izolacji lub kwarantannie, osoby z objawami infekcji (podwyższona temperatura, kaszel, duszności, nagła utrata węchu lub smaku) oraz mające niedawny kontakt z osobą zakażoną. W przypadku stwierdzenia wymienionych wyżej objawów (nawet w ostatniej chwili, tuż przed wejściem do autobusu) będziemy zmuszeni odmówić przyjęcia dziecka na obóz.

Mogą Państwo zabezpieczyć się przed taką przykrą niespodzianką wykupując dodatkowo płatne ubezpieczenie KIT – Kosztów Imprezy Turystycznej (należy zaznaczyć odpowiednie pole formularza rejestracji). Standardowy wariant ubezpiecznia oferowny w ubiegłych latach nie obejmował sytuacji związanych z pandemią. W tym roku nasz ubezpieczyciel – firma Signal Iduna – wprowadził dwa dodatkowe warianty:

 • ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID – koszt to 2,70% ceny obozu [ok. 50 zł]
 • ubezpieczenie na wypadek zachorowania lub kwarantanny (kwarantanną mogą być objęte także osoby zdrowe!) – koszt to 3,24% ceny obozu [około 60 zł]

Ubezpieczenie KIT jest dobrowolne i dodatkowo płatne, zabezpiecza jednak Państwa na wypadek wielu nagłych sytuacji. Jeżeli nie zdecydują się Państwo na skorzystanie z ubezpieczenia, obowiązywać bedą standardowe rozwiązania zawarte w regulaminie i umowie.

Wszystkie dokumenty obowiązujące w tym roku znajdą Państwo tutaj.

Twoje dziecko nie ma jeszcze 10 lat lub ma więcej niż 15 lat?

Nie przejmuj się! W kolejnych latach będziemy rozwijali ofertę dla młodszych i starszych dzieci! Już teraz wypełnij specjalną ankietę i skorzystaj z atrakcyjnych ofert w przyszłym sezonie!

Sezon lato 2021

Sezon lato 2019