Lato 2023 - galeria

Sezon lato 2023

W 2023 roku AlphaCampy były organizowane czwarty raz. Naszą bazą został ponownie ukochany Krasnobród – w tym sezonie nie było turnusu mazurskiego, ale nową lokalizację planujemy wprowadzić już wkrótce. Zdjęcia pokazują jak zmieniamy się, rośniemy i rozwijamy się słuchając sugestii uczestników i rodziców.

U przygodowców do obligatoryjnych elementów obozów (kajaki, park linowy, wycieczki, plażowanie) doszły skrupulatnie skonstruowane atrakcyjne zajęcia podzielone na kategorie umiejętności – zabawy na świeżym powietrzu, warsztaty artystyczne (malowanie koszulek, body painting) czy warsztaty kulinarne. Udało nam się zaadresować różne potrzeby rozwijających się młodych ludzi, którzy chłoną każdą formę zabawy i uczą się przy okazji kluczowych kompetencji niezbędnych w dalszym życiu. 

Widać też jak rozwija się nasze naukowe laboratorium – półki uginają się od odczynników chemicznych i przyrządów, pudła transportowe (nie mamy warunków by wszystko na raz rozpakować) pełne są kolejnych pomocy. Młodzi naukowcy uczestniczą w zajęciach niemal na poziomie akademickim – ale robimy te najfajniejsze rzeczy, bez zakuwania, bez trudnych terminów (chyba, że dzieciaki same o to poproszą, a to często się zdarza!) za to z wieloma eksperymentami wykonywanymi WŁASNORĘCZNIE przez uczestników. Efekt to nie tylko super zabawa, zrozumienie dla wielu zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie, ale także coraz więcej naszych absolwentów, którzy wybrali specjalistyczne kierunki szkół średnich, rozpoczęli zajęcia fakultatywne na uczelniach, a nawet dostali się pod skrzydła fundacji opiekujących się uzdolnioną młodzieżą – jesteśmy z Was wszystkich dumni! Olbrzymią zasługą są prowadzący zajęcia edukatorzy – pasjonaci swoich dziedzin – którzy inspirują dzieciaki i udowadniają, że naukowcy są…. spoko!

Na zdjęciach nie ma komputerowców i maturzystów, ale nadrobimy to w przyszłorocznej galerii 🙂