Obóz Przygodowo - Aktywny AlphaCamp

Nie zapominamy o tym, że lato to przede wszystkim wakacje i dobra zabawa.

Dlatego uruchamiamy Obozy Przygodowo-Aktywne AlphaCamp z bogatym programem zajęć na świeżym powietrzu, grami terenowymi, codziennymi zajęciami z animatorami i mnóstwem niezapomnianych atrakcji.

Inspiracja, edukacja, rozrywka

Obozy Przygodowo-Aktywne AlphaCamp

Wszystko za co kochamy wakacje

Obozy dla dzieci AlphaCamp o tematyce przygodowo-aktywnej to niekończąca się zabawa. Wykorzystamy nie tylko to, co dała nam natura, ale także niezwykłą kreatywność naszych doświadczonych animatorów, którzy nie pozwolą dzieciakom nudzić się nawet przez chwilę.

Obozy Aktywne AlphaCamp

Opis obozu

Wakacje to fantastyczny czas, ale łatwo jest je ‘przespać’. Zadbamy o to, aby każdy dzień był pełen wrażeń, które dzieciaki będą wspominać co najmniej przez kolejne 12 miesięcy marząc o powrocie i kolejnym spotkaniu z naszą kadrą.

W porównaniu z obozami naukowymi i robotycznymi ograniczyliśmy ilość zajęć stacjonarnych w laboratoriach. Nie znaczy to, że uczestnicy tego obozu nie będą mieli w ogóle kontaktu z nauką i robotami! Chcemy dać im szansę spróbowania własnych sił w najciekawszych zajęciach laboratoryjnych i zachęcić do skorzystania z obozów tematycznych w przyszłości. Zajęciom laboratoryjnym poświęcimy jeden dzień.

Pozostałe dni wypełnią wycieczki, gry terenowe, atrakcje sportowe i zabawa. Szczegółowy program przedstawiamy poniżej. O wysoki poziom endorfin i bezpieczeństwo zadba doświadczona kadra wychowawców, których przedstawimy Państwu wkrótce na podstronie LUDZIE.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

 

Dlaczego warto wysłać dziecko na nasz obóz przygodowo - aktywny?

1. Świetna zabawa

Zadaniem naszych animatorów jest zagospodarowanie każdej minuty! Oprócz wielu zewnętrznych atrakcji (o których piszemy dalej) stawiamy na mądrą i inspirującą zabawę – gry terenowe, konkursy, wieczory talentów, leśne rajdy i wiele, wiele innych.

2. bogata oferta atrakcji dodatkowych

Spływy kajakowe, wyścigi na rowerach wodnych, kurs pod żaglami, zwiedzanie bunkrów z czasów II Wojny Światowej, parki linowe, wioska indiańska to nasz przepis na wakacje, które na długo pozostaną w pamięci.

3. Wciągające eksperymenty

Wykorzystamy organizowane równolegle obozy naukowe i robotyczne (w przypadku Krasnobrodu) i zaproponujemy uczestnikom najbardziej smakowite kąski z naukowej kuchni.

4. Doświadczona kadra

Stawiamy na współpracę z doświadczoną i zaangażowaną kadrą. Wychowawcy dbają nie tylko ciekawe zagospodarowanie czasu, ale także o przyjazną i bezpieczną atmosferę po to, by Twoje dziecko chciało do nas wrócić w kolejnych latach!

Atrakcje dodatkowe

Oprócz atrakcji oferowanych na terenie ośrodka uczestnicy obozu skorzystają z następujących atrakcji dodatkowych:

 • spływ kajakowy rzeką Wieprz
 • wizyta w parku linowym (w cenę obozu wliczone są 2 dowolnie wybrane trasy)
 • rowery wodne na zalewie w Krasnobrodzie (zorganizujemy wyścig formuły 1)
 • zwiedzanie Zamościa i Zwierzyńca
 • nocny rajd leśny

Oprócz atrakcji oferowanych na terenie ośrodka uczestnicy obozu skorzystają z następujących atrakcji dodatkowych:

 • zwiedzanie bunkrów z czasów II WŚ (Wilczy Szaniec lub Mamerki)
 • zajęcia pod żaglami (kilkugodzinny rejs na jachcie klasy DZ z portu w Sztynorcie)
 • warsztaty tematyczne w wiosce indiańskiej
 • park linowy w Giżycku
 • wizyta w zagrodzie  pokazowej Żubrów w Wolisku
 • spływ kajakowy rzeką Sapiną

Cena, terminy i ośrodki

Obozy przygodowo-aktywne organizujemy na wszystkich 5 turnusach – mają Państwo do dyspozycji różnorodne terminy i 2 lokalizacje (Roztocze i Mazury)

Informacje o terminach i ośrodkach, w których organizujemy obozy w tym sezonie znajdą Państwo na stronie z kalendarzem Lato 2021.

Dojazd

W standardową cenę obozu wliczony jest transport autokarem na trasie Warszawa – ośrodek – Warszawa. Uczestników możemy także odbierać w wyznaczonych punktach na trasie przejazdu autokaru. Rodzice przywożący/odbierający dzieci osobiście otrzymają zwrot kosztów w wysokości 50 zł (bez względu na to czy będzie to transport w jedną czy obie strony).

W przypadku obozów w Żabince możliwy jest dojazd koleją do Giżycka. Ponieważ wymaga to uruchomienia dodatkowego busa, taką opcję rozważymy dopiero w przypadku zebrania minimalnej liczby zainteresowanych.

COVID

Analizujemy na bieżąco sytuację związaną z trwającą pandemią. Organizując obóz będziemy przestrzegać wszelkich obowiązujących w tym czasie obostrzeń. 

Jeżeli organizacja obozów będzie niemożliwa z powodu odgórnych zakazów zwrócimy Państwu wpłacone zaliczki lub zaproponujemy inny termin obozu.

Uczestnikami obozów nie mogą być dzieci poddane izolacji lub kwarantannie, osoby z objawami infekcji (podwyższona temperatura, kaszel, duszności, nagła utrata węchu lub smaku) oraz mające niedawny kontakt z osobą zakażoną. W przypadku stwierdzenia wymienionych wyżej objawów (nawet w ostatniej chwili, tuż przed wejściem do autobusu) będziemy zmuszeni odmówić przyjęcia dziecka na obóz.

Mogą Państwo zabezpieczyć się przed taką przykrą niespodzianką wykupując dodatkowo płatne ubezpieczenie KIT – Kosztów Imprezy Turystycznej (należy zaznaczyć odpowiednie pole formularza rejestracji). Standardowy wariant ubezpiecznia oferowny w ubiegłych latach nie obejmował sytuacji związanych z pandemią. W tym roku nasz ubezpieczyciel – firma Signal Iduna – wprowadził dwa dodatkowe warianty:

 • ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID – koszt to 2,70% ceny obozu [ok. 50 zł]
 • ubezpieczenie na wypadek zachorowania lub kwarantanny (kwarantanną mogą być objęte także osoby zdrowe!) – koszt to 3,24% ceny obozu [około 60 zł]

Ubezpieczenie KIT jest dobrowolne i dodatkowo płatne, zabezpiecza jednak Państwa na wypadek wielu nagłych sytuacji. Jeżeli nie zdecydują się Państwo na skorzystanie z ubezpieczenia, obowiązywać bedą standardowe rozwiązania zawarte w regulaminie i umowie.

Wszystkie dokumenty obowiązujące w tym roku znajdą Państwo tutaj.