Obóz Przygodowo - Aktywny AlphaCamp

Nie zapominamy o tym, że lato to przede wszystkim wakacje i dobra zabawa!

Inspiracja, edukacja, rozrywka

Obozy Przygodowo-Aktywne AlphaCamp

Wszystko za co kochamy wakacje

Obozy dla dzieci AlphaCamp o tematyce przygodowo-aktywnej to niekończąca się zabawa. Wykorzystamy nie tylko to, co dała nam natura, ale także niezwykłą kreatywność naszych doświadczonych animatorów, którzy nie pozwolą dzieciakom nudzić się nawet przez chwilę.

Obozy Aktywne AlphaCamp
Oferta last minute

SUPER OKAZJA - taniej nie będzie!

Czerwiec zaczynamy od Dnia Dziecka i z niecierpliwością odliczamy ostatnie dni do rozpoczęcia wakacji. 

Aby umilić Wam i kochanym Urwisom ten czas, mamy ostateczną promocję – tniemy ceny do nieprzyzwoicie niskiego poziomu. TANIEJ NIE BĘDZIE! Koniecznie sprawdź ceny na stronie Kalendarz Lato 2021.

NOWOŚĆ - Super ceny w ofercie FLEXI

NOWOŚĆ - Super ceny w ofercie FLEXI

Słuchamy Waszych głosów i dynamicznie dostosowujemy ofertę obozów do sugestii Rodziców. W nowej ofercie FLEXI cena obozu obejmuje transport (autokar, ew. opieka podczas podróży pociągiem), zakwaterowanie, wyżywienie i opiekę fantastycznych wychowawców-animatorów, zajęcia w ośrodkach i terenowe w najbliższej okolicy – w tym wykorzystanie strzeżonych plaż, leśne rajdy – zajęcia naukowe/robotyczne wykorzystujące organizowane równolegle obozy naukowe, itp.). Jedyne czego nie obejmuje bazowa cena w tej ofercie, to atrakcje dodatkowe.

Nasze kolonie przygodowe pełne są dodatkowych atrakcji, ale być może nie chesz od razu decydować się na wszsytkie. Dlatego w ofercie FLEXI to Ty i Twoje dziecko decydujecie o udziale w:

 • wycieczkach połączonych ze zwiedzaniem
 • spływach kajakowych
 • parkach linowych
 • warsztatach pod żaglami/w wiosce indiańskiej (Mazury)
 • wycieczce do mini ZOO / zagrody żubrów (Mazury)
Dzięki elastycznej ofercie FLEXI płacisz mniej za obóz, a decyzję o skorzystaniu z konkretnej  płatnej atrakcji podejmujesz dopiero podczas trwania obozu! Sprawdź NISKIE CENY W OFERCIE FLEXI!

Opis obozu

Wakacje to fantastyczny czas, ale łatwo jest je ‘przespać’. Zadbamy o to, aby każdy dzień był pełen wrażeń, które dzieciaki będą wspominać co najmniej przez kolejne 12 miesięcy marząc o powrocie i kolejnym spotkaniu z naszą kadrą.

W porównaniu z obozami naukowymi i robotycznymi ograniczyliśmy ilość zajęć stacjonarnych w laboratoriach. Nie znaczy to, że uczestnicy tego obozu nie będą mieli w ogóle kontaktu z nauką i robotami! Chcemy dać im szansę spróbowania własnych sił w najciekawszych zajęciach laboratoryjnych i zachęcić do skorzystania z obozów tematycznych w przyszłości. Zajęciom laboratoryjnym poświęcimy jeden dzień.

Pozostałe dni wypełnią wycieczki, gry terenowe, atrakcje sportowe i zabawa. Wszystkie atrakcje wliczone są w cenę obozu! Szczegółowy program przedstawiamy poniżej. O wysoki poziom endorfin i bezpieczeństwo zadba doświadczona kadra wychowawców, których przedstawimy Państwu wkrótce na podstronie LUDZIE.

Wielu rodziców obawia się, że podczas kolonii/obozów ich dzieci będą pozostawione same sobie, podczas gdy wychowawcy będą zerkać na obozowiczów z okien swoich pokoi. Nasi animatorzy i wychowawcy angażują się na 200% i są ciągle z Waszymi dziećmi! Ich misją jest wykonać nasz ambitny plan na świetną zabawę przez cały czas trwania kolonii.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

Dlaczego warto wysłać dziecko na nasz obóz przygodowo - aktywny?

Obozy naukowe AlphaCamp - radość i nauka!
Świetna zabawa
dzięki doświadczonym wychowawcom i animatorom
Zadaniem naszych animatorów jest zagospodarowanie każdej minuty! Oprócz wielu zewnętrznych atrakcji (o których piszemy dalej) stawiamy na mądrą i inspirującą zabawę - gry terenowe, konkursy, wieczory talentów, leśne rajdy i wiele, wiele innych.
AlphaCamp naukowy - park linowy
Atrakcje dodatkowe
każdego dnia coś nowego
Spływy kajakowe, wyścigi na rowerach wodnych, kurs pod żaglami, zwiedzanie bunkrów z czasów II Wojny Światowej, parki linowe, wioska indiańska to nasz przepis na wakacje, które na długo pozostaną w pamięci.
AlphaCamp naukowy - plaża
NOWI ZNAJOMI
Z CAŁEJ POLSKI
Na obozy AlphaCamp przyjeżdżają uczestnicy z całej Polski, jest to więc doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości, które przetrwają długie lata!
AlphaCamp naukowy - chemia
Inspirujące eksperymenty
przedsmak naukowej kuchni
Zajrzymy do naszych wakacyjnych laboratoriów korzystając z gościnności organizowanych równolegle obozów naukowych.
AlphaCamp naukowy - biologia
Doświadczona kadra
stawiamy na pasjonatów
Wychowawcy dbają nie tylko ciekawe zagospodarowanie czasu, ale także o przyjazną i bezpieczną atmosferę po to, by Twoje dziecko chciało do nas wrócić w kolejnych latach!

Atrakcje dodatkowe

W ofercie standardowej atrakcje wliczone są w cenie. W ofercie FLEXI niektóre atrakcje są płatne, a ich cena brutto podana jest w nawiasie. Decyzję o skorzystaniu z atrakcji można podjąć nawet w ostatniej chwili podczas obozu.

Oprócz atrakcji oferowanych na terenie ośrodka uczestnicy obozu skorzystają z następujących atrakcji dodatkowych:

 • spływ kajakowy rzeką Wieprz (cena 70 zł)
 • park linowy – dwie trasy (cena 50 zł)
 • rowery wodne na zalewie w Krasnobrodzie (cena 30 zł)
 • zwiedzanie Zamościa i Zwierzyńca (cena 60 zł)
 • nocny rajd leśny

Oprócz atrakcji oferowanych na terenie ośrodka uczestnicy obozu skorzystają z następujących atrakcji dodatkowych:

 • zwiedzanie bunkrów z czasów II WŚ (Mamerki) + wizyta w parku linowym w Giżycku (jedno przejście w cenie) + zwiedzanie miasta (cena 90 zł)
 • zajęcia pod żaglami  – kilkugodzinny rejs na jachcie klasy DZ z portu w Sztynorcie (cena 150 zł)
 • warsztaty tematyczne w wiosce indiańskiej + wizyta w zagrodzie pokazowej Żubrów w Wolisku lub Mini ZOO Republika Ściborska (w zależności od dostępności atrakcji) (cena 90 zł)
 • spływ kajakowy rzeką Sapiną (cena 60 zł)

Sezon lato 2021

Sezon lato 2019

Cena, terminy i ośrodki

Obozy przygodowo-aktywne organizujemy na wszystkich 5 turnusach – mają Państwo do dyspozycji różnorodne terminy i 2 lokalizacje (Roztocze i Mazury), do których oferujemy transport w różnej formie (autokar, PKP + autokar, odbiór na trasie przejazdu autokaru i transport własny).

Zachęcamy do skorzystania z oferty FLEXI, która zapewnia niską cenę obozu i dowolny wybór dodatkowych płatnych atrakcji nawet w czasie trwania kolonii!

Informacje o cenach, terminach i ośrodkach, w których organizujemy obozy w tym sezonie znajdą Państwo na stronie z kalendarzem Lato 2021.

przygodowo-aktywny
(9-15 lat)

06 – 15 lipca 1850 1750 zł / 1640 zł*
15 – 24 lipca 1850 1800 zł / 1640 zł*

05  – 14 sierpnia [OSTATNIE MIEJSCA!!!] 1999 1899 zł / 1600 zł*

*) opcja FLEXI

Dojazd

W standardową cenę obozu wliczony jest transport autokarem na trasie Warszawa – ośrodek – Warszawa. Uczestników możemy także odbierać w wyznaczonych punktach na trasie przejazdu autokaru. Rodzice przywożący/odbierający dzieci osobiście otrzymają zwrot kosztów w wysokości 50 zł (bez względu na to czy będzie to transport w jedną czy obie strony).

Uwaga! Nowe opcje transportu!

Odpowiadając na wiele zapytań ze strony rodziców uczestników mieszkających w innych rejonach Polski, zdecydowaliśmy się na  dodatkową opcję dojazdu dla wszystkich turnusów. Będzie to transport łączony PKP + autokar. Wyruszamy z dworców:

 • Kraków Główny lub Katowice (dla południa Polski) – wszystko zależy od letniego rozkładu jazdy PKP, który jeszcze nie został opublikowany, oraz z
 • Poznań Główny (dla uczestników z zachodniej części kraju)

Po przyjeździe do Warszawy uczestnicy przesiądą się do autokaru AlphaCamp jadącego bezpośrednio do ośrodka. Tak samo zorganizowany będzie powrót (autokar do Warszawy, przesiadka do pociągu i powrót na dworzec Kraków Główny/Katowice lub Poznań). 

W cenę obozu wliczona jest opieka podczas podróży pociągiem oraz przejazd autokarem. Bilety PKP będą płatne oddzielnie zgodnie z cennikiem przewoźnika.

COVID

Analizujemy na bieżąco sytuację związaną z trwającą pandemią. Organizując obóz będziemy przestrzegać wszelkich obowiązujących w tym czasie obostrzeń. 

Jeżeli organizacja obozów będzie niemożliwa z powodu odgórnych zakazów zwrócimy Państwu wpłacone zaliczki lub zaproponujemy inny termin obozu.

Uczestnikami obozów nie mogą być dzieci poddane izolacji lub kwarantannie, osoby z objawami infekcji (podwyższona temperatura, kaszel, duszności, nagła utrata węchu lub smaku) oraz mające niedawny kontakt z osobą zakażoną. W przypadku stwierdzenia wymienionych wyżej objawów (nawet w ostatniej chwili, tuż przed wejściem do autobusu) będziemy zmuszeni odmówić przyjęcia dziecka na obóz.

Mogą Państwo zabezpieczyć się przed taką przykrą niespodzianką wykupując dodatkowo płatne ubezpieczenie KIT – Kosztów Imprezy Turystycznej (należy zaznaczyć odpowiednie pole formularza rejestracji). Standardowy wariant ubezpiecznia oferowny w ubiegłych latach nie obejmował sytuacji związanych z pandemią. W tym roku nasz ubezpieczyciel – firma Signal Iduna – wprowadził dwa dodatkowe warianty:

 • ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID – koszt to 2,70% ceny obozu [ok. 50 zł]
 • ubezpieczenie na wypadek zachorowania lub kwarantanny (kwarantanną mogą być objęte także osoby zdrowe!) – koszt to 3,24% ceny obozu [około 60 zł]

Ubezpieczenie KIT jest dobrowolne i dodatkowo płatne, zabezpiecza jednak Państwa na wypadek wielu nagłych sytuacji. Jeżeli nie zdecydują się Państwo na skorzystanie z ubezpieczenia, obowiązywać bedą standardowe rozwiązania zawarte w regulaminie i umowie.

Wszystkie dokumenty obowiązujące w tym roku znajdą Państwo tutaj.