Obóz Przygodowo - Aktywny AlphaCamp

Nie zapominamy o tym, że lato to przede wszystkim wakacje i dobra zabawa – bez przerwy!

Inspiracja, edukacja, rozrywka

Obozy Przygodowe AlphaCamp

Wakacje z przygodowym scenariuszem

Obozy AlphaCamp przygodowo-aktywne to niekończąca się zabawa przebiegająca według fabularnego scenariusza. Realizując ten profil tematyczny wzięliśmy pod uwagę wszystkie sugestie uczestników i rodziców z ubiegłego sezonu. 

Efekt – to jeden z najlepszych obozów letnich w Polsce! Zresztą oceńcie sami!

Obozy Aktywne AlphaCamp
Oferta last minute

SUPER OKAZJA - taniej nie będzie!

Czerwiec zaczynamy od Dnia Dziecka i z niecierpliwością odliczamy ostatnie dni do rozpoczęcia wakacji. 

Aby umilić Wam i kochanym Urwisom ten czas, mamy ostateczną promocję – tniemy ceny do nieprzyzwoicie niskiego poziomu. TANIEJ NIE BĘDZIE! Koniecznie sprawdź ceny na stronie Kalendarz Lato 2021.

NOWOŚĆ - Super ceny w ofercie FLEXI

NOWOŚĆ - Super ceny w ofercie FLEXI

Słuchamy Waszych głosów i dynamicznie dostosowujemy ofertę obozów do sugestii Rodziców. W nowej ofercie FLEXI cena obozu obejmuje transport (autokar, ew. opieka podczas podróży pociągiem), zakwaterowanie, wyżywienie i opiekę fantastycznych wychowawców-animatorów, zajęcia w ośrodkach i terenowe w najbliższej okolicy – w tym wykorzystanie strzeżonych plaż, leśne rajdy – zajęcia naukowe/robotyczne wykorzystujące organizowane równolegle obozy naukowe, itp.). Jedyne czego nie obejmuje bazowa cena w tej ofercie, to atrakcje dodatkowe.

Nasze kolonie przygodowe pełne są dodatkowych atrakcji, ale być może nie chesz od razu decydować się na wszsytkie. Dlatego w ofercie FLEXI to Ty i Twoje dziecko decydujecie o udziale w:

 • wycieczkach połączonych ze zwiedzaniem
 • spływach kajakowych
 • parkach linowych
 • warsztatach pod żaglami/w wiosce indiańskiej (Mazury)
 • wycieczce do mini ZOO / zagrody żubrów (Mazury)
Dzięki elastycznej ofercie FLEXI płacisz mniej za obóz, a decyzję o skorzystaniu z konkretnej  płatnej atrakcji podejmujesz dopiero podczas trwania obozu! Sprawdź NISKIE CENY W OFERCIE FLEXI!

3

Strefy tematyczne realizowane podczas całego obozu: kreatywna, terenowa i rozrywkowa (patrz dalej)

120%

Zaplanowaliśmy pobyt w 120%! To nie żart – jesteśmy gotowi wypełnić czas ciekawymi zajęciami bez względu na pogodę!

 

Strefa kreatywna to zajęcia pobudzające wyobraźnię i rozwijające umiejętności tworzenia – w ramach letniej manufaktury AlphaCamp wyprodukujemy też pamiątki z wyjazdu, a podczas święta kolorów zrobimy zdjęcia, którymi dzieciaki będą długo chwaliły się swoim kolegom i koleżankom.

Strefa rozrywkowa to nasz sposób na zagospodarowanie godzin popołudniowych i wieczornych. Oprócz zabaw przy muzyce, kiełbasek pieczonych nad ogniskiem mamy też zestaw gier wymagających współpracy w grupie, chłodnej kalkulacji i odnalezienia w sobie gwiazdy wieczoru!

Strefa terenowa to zajęcia wykorzystujące piękną okolicę w obu lokalizacjach. Nauczymy obozowiczów posługiwania się mapą i kompasem podczas poszukiwania ukrytych skarbów. Geocaching zamieni naszych przygodowców w ekspertów od nawigacji. Gry sprawnościowe uruchomią gen rywalizacji, ale przede wsztykim dostarczą mnóstwa świetnej zabawy.

Noc to też świetny czas by zrobić coś szalonego! Dla chętnych zorganizujemy nocleg pod gołym niebem – spać będziemy w lesie, na hamakach (jeśli tylko pozwoli na to pogoda). W ramach strefy terenowej zorganizujemy też nocny rajd oparty na intrygującym scenariuszu przygotowanym przez nasze ekspertki.

Dlaczego warto wysłać dziecko na nasz obóz przygodowy?

Obozy naukowe AlphaCamp - radość i nauka!
Świetna zabawa
dzięki doświadczonym wychowawcom i animatorom
Zadaniem naszych animatorów jest zagospodarowanie każdej minuty! Oprócz wielu zewnętrznych atrakcji (o których piszemy dalej) stawiamy na mądrą i inspirującą zabawę - gry terenowe, konkursy, wieczory talentów, leśne rajdy i wiele, wiele innych.
AlphaCamp naukowy - park linowy
Atrakcje dodatkowe
każdego dnia coś nowego
Spływy kajakowe, wyścigi na rowerach wodnych, warsztaty z survivalu, parki linowe - to nasz przepis na wakacje, które na długo pozostaną w pamięci.
AlphaCamp naukowy - plaża
NOWI ZNAJOMI
Z CAŁEJ POLSKI
Na obozy AlphaCamp przyjeżdżają uczestnicy z całej Polski, jest to więc doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości, które przetrwają długie lata!
AlphaCamp naukowy - chemia
Inspirujące eksperymenty
przedsmak naukowej kuchni
Zajrzymy do naszych wakacyjnych laboratoriów korzystając z gościnności organizowanych równolegle obozów naukowych.
AlphaCamp naukowy - biologia
Doświadczona kadra
stawiamy na pasjonatów
Wychowawcy dbają nie tylko ciekawe zagospodarowanie czasu, ale także o przyjazną i bezpieczną atmosferę po to, by Twoje dziecko chciało do nas wrócić w kolejnych latach!

nasza Kadra

Karolina Paszek - edukator i wychowawca

Karolina Paszek

Animator / wychowawca

Karolina kocha pracę z ludźmi - stąd też kierunek studiów jakiego się podjęła - pielęgniarstwo. Gra w siatkówkę, dużo jeździ na rowerze i bierze udział w spływach kajakowych.

Praca z dziećmi sprawia jej niesamowitą radość. Uwielbia dzielić się z nimi nauką, wiedzą i umiejętnościami, jakie posiada.

Przede wszytkim jednak Karolina to pasjonatka języka migowego. Ukończyła już 3 kursy na poziom zaawansowany i na tym nie zamierza poprzestać. Na TikToku prowadzi kanał Wymigane (@karolina_paszek).

Została wyróżniona przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty jako wybitnie uzdolniona matematycznie. Pragnie być motywacją zarówno dla młodszych jak i dla starszych oraz pokazać, że jedyne ograniczenia jakie posiadamy znajdują się w naszych głowach!

Natalia Charowska - wychowawca i animatorka

Natalia Charowska

Animator / wychowawca

Studentka kierunku Turystyka i Rekreacja na Uniwersytecie Zielonogórskim, oraz technik hotelarstwa. Nauka to jej największa pasja. Każdą wolną chwilę spędza z książką szukając nowej fascynującej wiedzy, albo dzieląc się nią z dziećmi i młodzieżą..

Ma na swoim koncie wiele osiągnięć - jest wielokrotną stypendystką, zdobyła tytuły laureata i finalisty w olimpiadach przedmiotowych i ogólnopolskich konkursach.

Od wielu lat pracuje z dziećmi, prowadząc korepetycje obejmujące zakres kilku przedmiotów. Dodatkowe doświadczenie dostarczyła jej praktyka w Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze oraz animacje z młodymi podopiecznymi, które prowadziła w poprzednich miejscach pracy.

Interesuje się głównie naukami ścisłymi (medycyna, chemia, biologia), zoologią i podróżami.

Paulina Worsztynowicz

Paulina Worsztynowicz

Animator / wychowawca

Na AlphaCampach już trzeci raz. Nauczyciel matematyki. Uwielbia naukę i technikę. Od najmłodszych lat chciała pracować z dziećmi i przybliżać im tajniki matematycznego świata i dlatego właśnie pracuje w szkole podstawowej.

Uczy przez zabawę i doświadczanie świata. Dlatego w tym roku zadba o to, by uczestnicy obozów przygodowych nie narzekali na brak atrakcji!

Posiada doświadczenie w spływach kajakowych oraz kurs operatora parku linowego. Jej pasją jest żeglarstwo i odkrywanie nowych zakątków świata. W wolnej chwili czyta książki.

Aleksandra Nowicka - animator i wychowawca

Aleksandra Nowicka

Animator / wychowawca

Absolwentka filologii hiszpańskiej, na co dzień nauczycielka języka hiszpańskiego w szkole podstawowej.

W czasie wolnym gra w planszówki, uczy się języków, układa puzzle i podróżuje!

kierowniczki

Ewa Krasoń - kierownik

Ewa Krasoń

Kierownik - turnusy I - III

Pedagog. Nauczyciel z tak zwanym stażem w jednej z warszawskich szkół podstawowych.

Praca z dziećmi to dla niej pasja i wyzwanie. Lubi jak jest wszystko zapięte na ostatni guzik. W swojej szkole organizator wielu wyjazdów, wycieczek i wędrówek. Zawsze w miejsca ciekawe przyrodniczo.

Wolne chwile poświęca florystyce, destynacjom i ulubionej muzyce. Na obozach AlphaCamp po raz drugi.

Beata Kaszub - kierownik

Beata Kaszub

Kierownik - turnus IV

Nauczyciel matematyki i edukacji wczesnoszkolnej.

Oprócz codziennej pracy z dziećmi od lat każde wakacje i ferie spędzam na obozach zarażając młodych ludzi pasją do szukania ciekawych form spędzania wolnego czasu.

Lubię piesze wędrówki, każdą formę ruchu i zabawy na świeżym powietrzu, wyzwania stawiane przez młodych ludzi, taniec i żeglowanie.

Relaksuję się w kuchni piekąc ciasta i w ogrodzie wśród ulubionych kwiatów i roślin. W wolnych chwilach gram w planszówki i czytam książki. Na obozach AlphaCamp jestem po raz drugi.

Atrakcje dodatkowe (wliczone w cenę)

W ubiegłym roku zaproponowaliśmy Państwu ofertę FLEXI, w której cena obozu nie uwzględniała atrakcji dodatkowych, jednak ostatecznie wszystkie dzieciaki i tak chciały skorzystać ze wszystkich dodatkowych atrakcji. Dlatego wyjściowo nie proponujemy Państwu takiej oferty – jeżeli jednak są Państwo zainteresowani, prosimy o kontakt.

Oprócz atrakcji oferowanych na terenie ośrodka uczestnicy obozu skorzystają z następujących atrakcji dodatkowych:

 • spływ kajakowy rzeką Wieprz
 • park linowy – dwie trasy
 • rowery wodne na zalewie w Krasnobrodzie
 • zwiedzanie Zamościa lub Zwierzyńca 

UWAGA – na pierwszym turnusie (26.06-04.07) wymienione atrakcje dodatkowe nie są wliczone w cenę i mogą być zorganizowane na prośbę rodziców/uczestników.

Oprócz atrakcji oferowanych na terenie ośrodka uczestnicy obozu skorzystają z następujących atrakcji dodatkowych:

 • zwiedzanie Olsztyna
 • park linowy lub warsztaty z survivalu
 • zwiedzanie Olsztynka (m.in. Huta Szkła Artystycznego i warsztaty)
 • spływ kajakowy

Tak się bawiliśmy - lato 2021

Tak się bawiliśmy - lato 2019

Cena, terminy i ośrodki

Obozy przygodowe organizujemy na wszystkich 4 turnusach – mają Państwo do dyspozycji wygodne terminy i 2 lokalizacje (Roztocze i Mazury), do których oferujemy transport w różnej formie.

Informacje o cenach, terminach, ośrodkach i formach transportu w tym sezonie znajdą Państwo na stronie z kalendarzem Lato 2022.

przygodowo-aktywny
(9-15 lat)

26 czerwca – 04 lipca 1500zł – super cena!
04 lipca – 13 lipca 1950 zł 
13 lipca – 22 lipca 1950 zł
05 sierpnia – 14 sierpnia 2200 zł

Twoje dziecko nie ma jeszcze 9 lat lub ma więcej niż 15 lat?

Nie przejmuj się! W kolejnych latach będziemy rozwijali ofertę dla młodszych i starszych dzieci! Już teraz wypełnij specjalną ankietę i skorzystaj z atrakcyjnych ofert w przyszłym sezonie!

Dojazd

W standardową cenę obozu wliczony jest transport autokarem na trasie Warszawa – ośrodek – Warszawa. Uczestników możemy także odbierać w wyznaczonych punktach na trasie przejazdu autokaru. Rodzice przywożący/odbierający dzieci osobiście otrzymają zwrot kosztów w wysokości 50 zł (bez względu na to czy będzie to transport w jedną czy obie strony).

Uwaga! Nowe opcje transportu!

Odpowiadając na wiele zapytań ze strony rodziców uczestników mieszkających w innych rejonach Polski, zdecydowaliśmy się na  dodatkową opcję dojazdu dla wszystkich turnusów. Będzie to transport łączony PKP + autokar. Wyruszamy z dworców:

 • Kraków Główny lub Katowice (dla południa Polski) – wszystko zależy od letniego rozkładu jazdy PKP, który jeszcze nie został opublikowany, oraz z
 • Poznań Główny (dla uczestników z zachodniej części kraju)

Po przyjeździe do Warszawy uczestnicy przesiądą się do autokaru AlphaCamp jadącego bezpośrednio do ośrodka. Tak samo zorganizowany będzie powrót (autokar do Warszawy, przesiadka do pociągu i powrót na dworzec Kraków Główny/Katowice lub Poznań). 

W cenę obozu wliczona jest opieka podczas podróży pociągiem oraz przejazd autokarem. Bilety PKP będą płatne oddzielnie zgodnie z cennikiem przewoźnika.

COVID

Analizujemy na bieżąco sytuację związaną z trwającą pandemią. Organizując obóz będziemy przestrzegać wszelkich obowiązujących w tym czasie obostrzeń. 

Jeżeli organizacja obozów będzie niemożliwa z powodu odgórnych zakazów zwrócimy Państwu wpłacone zaliczki lub zaproponujemy inny termin obozu.

Uczestnikami obozów nie mogą być dzieci poddane izolacji lub kwarantannie, osoby z objawami infekcji (podwyższona temperatura, kaszel, duszności, nagła utrata węchu lub smaku) oraz mające niedawny kontakt z osobą zakażoną. W przypadku stwierdzenia wymienionych wyżej objawów (nawet w ostatniej chwili, tuż przed wejściem do autobusu) będziemy zmuszeni odmówić przyjęcia dziecka na obóz.

Mogą Państwo zabezpieczyć się przed taką przykrą niespodzianką wykupując dodatkowo płatne ubezpieczenie KIT – Kosztów Imprezy Turystycznej (należy zaznaczyć odpowiednie pole formularza rejestracji). Standardowy wariant ubezpiecznia oferowny w ubiegłych latach nie obejmował sytuacji związanych z pandemią. W tym roku nasz ubezpieczyciel – firma Signal Iduna – wprowadził dwa dodatkowe warianty:

 • ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID – koszt to 2,70% ceny obozu [ok. 50 zł]
 • ubezpieczenie na wypadek zachorowania lub kwarantanny (kwarantanną mogą być objęte także osoby zdrowe!) – koszt to 3,24% ceny obozu [około 60 zł]

Ubezpieczenie KIT jest dobrowolne i dodatkowo płatne, zabezpiecza jednak Państwa na wypadek wielu nagłych sytuacji. Jeżeli nie zdecydują się Państwo na skorzystanie z ubezpieczenia, obowiązywać bedą standardowe rozwiązania zawarte w regulaminie i umowie.

Wszystkie dokumenty obowiązujące w tym roku znajdą Państwo tutaj.