Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz "Zaklinacze Robotów"?
Zaklinacze robotów
Wszystkie turnusy
zniżki dla grup (min. 2 osoby) oraz dotychczasowych uczestników
1. uczymy kluczowych kompetencji cyfrowych
Na pewno masz SMART-fona, może SMART-watcha. Czy Twoja lodówka też jest SMART? A może producent pralki chwali się, że SAMA dobiera najlepsze parametry prania tak, by nie zniszczyć Twoich ubrań? Zewsząd otaczają nas technologie SMART, które coraz mniej rozumiemy. Dlatego na naszych robotycznych obozach dla dzieci pokażemy jak łączyć ze sobą elementy oprogramowania i elektroniki, aby uzyskać efekt ‘inteligentnej’ maszyny. A skoro o inteligencji mowa – nie zabraknie podstaw uczenia maszynowego i AI, czyli sztucznej inteligencji!
W 2023 roku zorganizujemy już 3-cią edycję “Zaklinaczy robotów” dzięki czemu wiemy o wiele lepiej co kręci młodych programistów i na jakie zajęcia czekają z wypiekami na twarzy – i nie zawiedziemy ich oczekiwań!
2. uczymy programowania, a nie kodowania
Wydaje się, że to jedno i to samo, a jednak tylko tak się wydaje. Programowanie to sposób i dyscyplina myślenia. Dostrzeganie istoty problemu i jego rozwiązań. Programować można w głowie, na kartce papieru, albo w komputerze! Ważne jest przede wszystkim zrozumienie wyzwania i stawienie mu czoła.
Kodowanie natomiast to zapisanie programu w konkretnym języku. Jest to więc mały wycinek programowania. Kodowanie przyda się programistom, robotykom, niektórym naukowcom. Programowanie natomiast jest życiową umiejętnością, z której skorzysta dosłownie każdy.
3. najlepsi partnerzy merytoryczni i technologiczni
Od wielu lat dostępna jest bogata oferta zajęć dodatkowych z programowania i robotyki. Wchodząc na ten konkurencyjny rynek chcemy zaoferować najwyższą jakość usług, czyli połączenie dobrej zabawy oraz wartościowej wiedzy i umiejętności. Aby osiągnąć ten ambitny cel nawiązaliśmy współpracę z fantastycznymi partnerami!
Duża część zajęć z mikrokontrolerami opiera się na materiałach od FORBOT-a – bloga z najpopularniejszymi w Polsce kursami do nauki elektroniki. Dzięki współpracy z tym partnerem merytorycznym uczestnicy AlphaCampów otrzymują dostęp do skrojonych na miarę modułów elektronicznych współpracujących z płytką BBC micro:bit oraz kursu programowania i obsługi tej płytki.

Na zdjęciu widać najważniejsze elementy warsztatu obozowego zaklinacza robotów:
- laptop
- tablet
- płytka micro:bit i zestaw czujników Grove
- robot Maqueen sterowany płytką micro:bit
Z uczestnikami zbudujemy też urządzenia wykorzystujące inne elementy (np. automat do otwierania drzwi) oraz stworzymy aplikację, którą da się uruchomić na tablecie lub w telefonie.
5. Fantastyczna kadra

Darek Krawczyk
Siła spokoju i doświadczenia. Lubi kręcić kołami roweru - w ten sposób przejechał już kilka tysięcy kilometrów i nawet na nasz obóz zamierza kolejny raz dojechać... rowerem! Przebiegł już kilka maratonów, a kiedy znudziła mu się Ziemia, wzniósł się pod obłoki jako pilot szybowca i paralotni.
Skończył studia na wydziale mechanicznym, a później także na elektronice w zakresie projektowania układów komputerowych. Ma szczęśliwą rodzinę z 3-ką dzieci, 6-cioro wnuków i jednym prawnukiem.
Cały czas uczy się nowych technik i technologii, aktualnie wizualizacji architektonicznych. Swoją pasją zaraża wnuków i ich rówieśników, dla których w ciągu roku prowadzi specjalne zajęcia. To na nich testował kurs, który zrealizujemy podczas wakacyjnego "Zaklinania Robotów".

Przemek Kurzak
Inżynier mechatroniki. Obecnie student Mikroelektroniki w Technice i Medycynie na krakowskiej AGH. Pracuje w krakowskiej firmie związanej z dziedziną automotive, gdzie programuje w języku C/C++.
Zawsze fascynowała go jedna rzecz: zrobić coś (zaprogramować) by móc za moment podziwiać efekty swojej pracy! Oczywiście mowa o robotach - możliwość sterowania ich ruchem, interakcjami ze środowiskiem za pomocą czujników, śledzenie przedmiotów, przemierzanie labiryntu jak i wiele innych!
Zainteresowania? Pewnie! Oprócz prostych zajawek jak piłka nożna/koszykówka/siatkówka czy muzyka (udział w koncertach) jego największą pasją jest brydż sportowy. Dyscyplina, którą poznał około 10 lat temu i która do tego momentu jest dla ciągłą przygodą i możliwością rozwoju. Nic dziwnego, że dorobił się tytułu instruktora brydża sportowego.
Sam jestem programistą i wiem jak często ta umiejętność pomaga mi w rozwiązywaniu problemów w pracy i w codziennym życiu. Uczestników obozu programistycznego nie nauczymy w kilka dni programowania, mamy jednak zamiar nauczyć pewnego sposobu myślenia, który przygotuje ich do rozwiązywania bardziej skomplikowanych zadań – niekoniecznie tylko informatycznych.
No obozach dla dzieci z serii “Zaklinacze robotów” oswoimy z podstawami programowania, elektroniki i robotyki. Pokażemy jak łatwo jest – dzięki współczesnej technologii – ożywić roboty i urządzenia elektroniczne DIY (zrób to sam)!
Radek Brzózka

Program obozu "Zaklinacze Robotów"
- praca z płytkami micro:bit oraz zestawem czujników
- programowanie blokowe/Python lub inne języki
- podstawy projektowania 3D (Tinkercad)
- podstawy projektowania urządzeń inteligentnych (wykorzystujemy powszechnie dostępne materiały, np. tekturę, do budowy urządzeń/czujników realizujących konkretne zadania)
Przygotowaliśmy dla Twojego dziecka kompleksowy program zajęć, tak by każdy dzień pełen był inspirujących atrakcji.
- wykorzystanie infrastruktury ośrodka – turnieje sportowe na boiskach, wieczorne ogniska, zajęcia wieczorne w uzgodnieniu z uczestnikami (dyskoteki, bale przebierańców, talent show, itp.)
- do dyspozycji uczestników jest strzeżony basen na terenie ośrodka
- wizyty na plaży strzeżonej pod opieką ratownika
- park linowy (w cenę obozu wliczone jest przejście 1 wybranej trasy)
- spływ kajakowy rzeką Wieprz
- zorganizujemy co najmniej jedną zabawę terenową w lesie (o ile pozwoli na to pogoda)
Twoje dziecko nie ma jeszcze 10 lat lub ma więcej niż 15 lat?
Nie przejmuj się! W kolejnych latach będziemy rozwijali ofertę dla młodszych i starszych dzieci! Już teraz wypełnij specjalną ankietę i skorzystaj z atrakcyjnych ofert w przyszłym sezonie!
Dojazd
W standardową cenę obozu wliczony jest transport autokarem na trasie Warszawa – Krasnobród – Warszawa. Uczestników możemy także odbierać w wyznaczonych punktach na trasie przejazdu autokaru. Rodzice przywożący/odbierający dzieci osobiście otrzymają zwrot kosztów w wysokości 50 zł (bez względu na to czy będzie to transport w jedną czy obie strony).
Uwaga! Nowe opcje transportu!
Odpowiadając na wiele zapytań ze strony rodziców uczestników mieszkających w innych rejonach Polski, zdecydowaliśmy się na dodatkową opcję dojazdu dla wszystkich turnusów. Będzie to transport łączony PKP + autokar. Wyruszamy z dworców:
- Kraków Główny lub Katowice (dla południa Polski) – wszystko zależy od letniego rozkładu jazdy PKP, który jeszcze nie został opublikowany, oraz z
- Poznań Główny (dla uczestników z zachodniej części kraju)
Po przyjeździe do Warszawy uczestnicy przesiądą się do autokaru AlphaCamp jadącego bezpośrednio do ośrodka. Tak samo zorganizowany będzie powrót (autokar do Warszawy, przesiadka do pociągu i powrót na dworzec Kraków Główny/Katowice lub Poznań).
W cenę obozu wliczona jest opieka podczas podróży pociągiem oraz przejazd autokarem. Bilety PKP będą płatne oddzielnie zgodnie z cennikiem przewoźnika.
COVID
Analizujemy na bieżąco sytuację związaną z trwającą pandemią. Organizując obóz będziemy przestrzegać wszelkich obowiązujących w tym czasie obostrzeń.
Jeżeli organizacja obozów będzie niemożliwa z powodu odgórnych zakazów zwrócimy Państwu wpłacone zaliczki lub zaproponujemy inny termin obozu.
Uczestnikami obozów nie mogą być dzieci poddane izolacji lub kwarantannie, osoby z objawami infekcji (podwyższona temperatura, kaszel, duszności, nagła utrata węchu lub smaku) oraz mające niedawny kontakt z osobą zakażoną. W przypadku stwierdzenia wymienionych wyżej objawów (nawet w ostatniej chwili, tuż przed wejściem do autobusu) będziemy zmuszeni odmówić przyjęcia dziecka na obóz.
Mogą Państwo zabezpieczyć się przed taką przykrą niespodzianką wykupując dodatkowo płatne ubezpieczenie KIT – Kosztów Imprezy Turystycznej (należy zaznaczyć odpowiednie pole formularza rejestracji). Standardowy wariant ubezpiecznia oferowny w ubiegłych latach nie obejmował sytuacji związanych z pandemią. W tym roku nasz ubezpieczyciel – firma Signal Iduna – wprowadził dwa dodatkowe warianty:
- ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID – koszt to 2,70% ceny obozu [ok. 50 zł]
- ubezpieczenie na wypadek zachorowania lub kwarantanny (kwarantanną mogą być objęte także osoby zdrowe!) – koszt to 3,24% ceny obozu [około 60 zł]
Ubezpieczenie KIT jest dobrowolne i dodatkowo płatne, zabezpiecza jednak Państwa na wypadek wielu nagłych sytuacji. Jeżeli nie zdecydują się Państwo na skorzystanie z ubezpieczenia, obowiązywać bedą standardowe rozwiązania zawarte w regulaminie i umowie.
Wszystkie dokumenty obowiązujące w tym roku znajdą Państwo tutaj.