Edukatorzy

Moją pasją jest dzielenie się wiedzą i odkrywanie świata.

Tych samych pasji szukam u Edukatorów Alphacamp.
Radek Brzózka
edukatorzy alphacamp

Naukowi przewodnicy

Edukatorzy na obozach naukowych AlphaCamp to ludzie, którzy podzielają moje popularyzatorskie pasje. Do współpracy zapraszam osoby z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć o tematyce naukowej z dziećmi. 

Poniżej przedstawiamy sylwetki edukatorek, które pracowały z nami w 2019 roku. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w popularyzacji nauki, udało nam się nawiązać współpracę z genialnymi osobami – każda z edukatorek to postać zasługująca na długie wprowadzenie, ale mam nadzieję, że poniższe syntetyczne opisy dowiodą, że uczestnicy byli w najlepszych rękach absolutnie nieprzypadkowych osób!

Animatorzy pracują na podstawie autorskich scenariuszy zajęć opracowanych przez naukowców specjalnie na nasze potrzeby. Dobrze wiemy, że pytania od dzieci mogą zaskoczyć niejednego dorosłego – dlatego robimy wszystko, aby żadne z nich nie pozostało bez odpowiedzi.

Wkrótce przedstawimy na tej stronie sylwetki tegorocznych edukatorek i animatorów.

Zofia Dziekan
Zofia Dziekan
Edukator / wychowawca

Studentka elitarnych Międzywydziałowych Studiów Matematyczno-Przyrodnich Uniwersytetu Warszawskiego. Naukami ścisłymi pasjonuje się od zawsze.

W zeszłym roku ta pasja przywiodła Zofię do Chin na Międzynarodowy Turniej Młodych Fizyków. Obecnie zajmuje się organizacją tegorocznej edycji Turnieju, która odbędzie się w Warszawie.

Od niedawna pracuje także jako animatorka wystaw objazdowych Centrum Nauki Kopernik. Wcześniej przez kilka lat współpracowała z Uniwersytetem Dzieci oraz wykonywała pokazy w szkołach.

Paulina Kiluk
Paulina Kiluk
Edukator / wychowawca

Inżynier automatyki i robotyki.

Prowadzenie zajęć edukacyjnych z robotyki ani poznawanie tajników wytwarzania łodzi żaglowych i motorowych nie są jej straszne!

Pracuje w Niepublicznej Placówce Oświatowo – Wychowawczej "Misja Robotyka", a praktyki zawodowe realizowała w znanej na całym świecie firmie Delphia Yachts.

Jest wieloletnim instruktorem ZHP – jako wolontariusz. Kilkakrotnie była kierownikiem wypoczynku oraz wychowawcą podczas letniego i zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Ukończyła kurs trenerski NGO (non-government organization) i aktualnie prowadzi szkolenia dla przyszłych liderów harcerskich.

Jej pasją jest narciarstwo i żeglarstwo.

Magdalena Osial
Magdalena Osial
Edukator / wychowawca

Chemik, naukowiec, a przede wszystkim popularyzator nauki z pasją. Na co dzień pracuje na Uniwersytecie Warszawskim, ale każdą wolną chwilę spędza na dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem.

Współpracuje z Centrum Nauki Kopernik i Fundacją Ronalda McDonalda. Jest laureatem programu TOP500 Innovators, odbyła staże zagraniczne w Nowym Jorku, Brukseli i Cambridge. Wspiera studentów z Nowego Jorku, angażuje się w mentoring studentów w ramach programu TopMinds, a także opiekuje się licealistami, którzy pod jej okiem stawiają pierwsze kroki w laboratorium realizując naukowe marzenia.

Dwukrotnie reprezentowała Polskę na Kids Euro Festival w USA, została wyróżniona w konkursie Popularyzator Nauki 2016 i Słoneczniki 2016. Jest wolontariuszką m.in. w prowadząc warsztaty chemiczne i konstruktorskie dla małych pacjentów w warszawskich szpitalach, zadaje zagadki popularnonaukowe na antenie Eureka Extra i uczestniczyła w niezliczonej ilości imprez naukowych tj. Pikniki Naukowe, Festiwale Nauki oraz Nauki i Techniki.

Na wszystkie osiągnięcia i działania Magdy nie starczyłoby miejsca na tej stronie :)!

Elzbieta Sikorska
Elżbieta Sikorska
Edukator / wychowawca

Jest niezwykłą optymistką, radosną i kreatywną osobą, której uśmiech wklejony jest w życie! 😀

Z wykształcenia i zamiłowania nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, której życiową misją jest zmiana pasywnej nauki na aktywną, poprzez badanie, doświadczanie i odkrywanie. Tę idę wdraża w życie w animacji dla dzieci "Kraina Zabaw - Ela Sikorska".

Ma duże doświadczenie w organizacji i prowadzeniu konferencji oraz szkoleń. Jest organizatorem i wykonawcą przedsięwzięć kulturalnych, oraz realizatorem innowacyjnych programów dla dzieci.

Koordynatorka projektu Klub Małego Odkrywcy (KMO) z Centrum Nauki Kopernik oraz współpracownik programu telewizyjnego Da Vinci Learning.

Paulina Worsztynowicz
Paulina Worsztynowicz
Edukator / wychowawca

Nauczyciel matematyki.  Uwielbia naukę i technikę.  Od najmłodszych lat chciała pracować z dziećmi i przybliżać im tajniki matematycznego świata i dlatego właśnie od trzech lat pracuje w szkole podstawowej.

Uczy przez zabawę i doświadczanie świata.

Posiada doświadczenie w spływach kajakowych oraz kurs operatora parku linowego. Jej pasją jest żeglarstwo i odkrywanie nowych zakątków świata.  W wolnej chwili czyta książki.