Scenariusze zajęć

Autorski program obozów naukowych stworzony przez naukowców i ekspertów

Scenariusze zajęć alphacamp Powstały we współpracy z naukowcami ze stowarzyszenia:
Na zajęciach z robotyki korzystamy z robotów edukacyjnych Skriware
Autorski program obozów AlphaCamp

Zajęcia szyte na miarę

Tworząc obozy naukowe i programistyczne AlphaCamp zależało mi na zapewnieniu najwyższej jakości zajęć. Chociaż poszczególne bloki tematyczne pękają w szwach od doświadczeń, to nasze obozy nie są eksperymentem. Wspólnie z naszym zespołem przygotowaliśmy je z myślą o dostarczeniu wartościowych treści merytorycznych i niezapomnianych przeżyć.

Dlatego do współpracy przy tworzeniu programu AlphaCampów zaprosiłem naukowców i ekspertów, których poznałem realizując dotychczasowe przedsięwzięcia. Dzięki temu autorami scenariuszy zostali nie tylko eksperci w swojej dziedzinie, ale jednocześnie prawdziwi pasjonaci pozytywnie zakręceni na punkcie swoich zawodowych i życiowych pasji

Naszym partnerem merytorycznym zostało Stowarzyszenie “Rzecznicy Nauki” skupiające aktywnie działających naukowców, których pasją jest popularyzacja wiedzy.  Współpraca z rzecznikami daje gwarancję ciekawych i wartościowych zajęć z poszczególnych dyscyplin. 

Nasi obozowicze otrzymają solidną porcję ekstremalnie ciekawej wiedzy, wezmą udział w niezliczonych eksperymentach, a kiedy zadadzą nam naprawdę trudne pytanie – sięgniemy po pomoc naszych ekspertów.

AlphaCamp to nie nudne wykłady i pogadanki – wszystkie zajęcia pełne są interaktywnych wyzwań, eksperymentów i angażujących aktywności. Dzieciaki dosłownie zanurzą się w nauce.

Na obozach naukowych nie wymagamy od naszych obozowiczów żadnego przygotowania, ani spełniania dodatkowych wymagań – program będzie zrozumiały i atrakcyjny zarówno dla młodych ekspertów w poszczególnych dziedzinach, jak również bardzo początkujących badaczy i naukowych sceptyków :). W przypadku obozów programistycznych wymagania dla uczestników grupy średnio zaawansowanej i zaawansowanej – przeczytasz o nich więcej tutaj.

Nasi eksperci: