Partnerzy

Szukając partnerów stawiam na takie firmy i instytucje, które - podobnie jak my - chcą zmieniać świat, dzielić się i inspirować innych swoją pasją...
Radek Brzózka
Radek Brzózka
Założyciel

Główny partner naukowy

Naukowcy należący do stowarzyszenia Rzecznicy Nauki są autorami scenariuszy zajęć w poszczególnych blokach tematycznych. 

Na co dzień są bardzo aktywnymi popularyzatorami tematów, którymi zajmują się zawodowo. Występują w telewizji, prowadzą otwarte wykłady i biorą udział w wielu wydarzeniach promujących naukę (festiwale i pikniki naukowe, itp.).

Nasza współpraca rozpoczęła się od luźnej rozmowy na jednej konferencji organizowanych w Centrum Nauki Kopernik. Od razu zaiskrzyło – mieliśmy głowy pełne pomysłów, a w naszych oczach widać było błysk ekscytacji. 

Teraz robimy wszystko, by te emocje poczuły także dzieci biorące udział w obozach AlphaCamp. Biorąc pod uwagę tworzoną przez Rzeczników Nauki narrację, nie powinno być z tym najmniejszego problemu!

Główny partner technologiczny

Szukając platformy sprzętowej, na której moglibyśmy prowadzić zajęcia z robotyki Skriboty okazały się idealnym rozwiązaniem. 

Drukowane od podstaw na drukarkach 3D zostały stworzone z myślą o młodych odkrywcach, którzy chcą poznać zasady działania i współpracy z robotami.

Skriware stworzyli pasjonaci druku 3D, którzy szybko odkryli w sobie pasję do zmieniania edukacji. 

Dzięki współpracy mamy szansę wspólnie zmieniać świat na lepsze!

Główny partner Merytoryczny

Z największą przyjemnością w gronie naszych partnerów witamy Damiana Szymańskiego i jego zespół – twórców najpopularniejszego polskiego bloga poświęconego samodzielnej nauce elektroniki FORBOT.

Serwis pełen jest fantastycznych treści edukacyjnych na najwyższym poziomie, dzięki którym każdy może w łatwy sposób zacząć swoją przygodę z elektroniką, robotyką i programowaniem. Jakość bloga doceniają dziesiątki tysięcy internautów – profil na Facebooku obserwuje 36 tysięcy fanów, a cały serwis z kursami notuje rocznie aż 8 mln odsłon. Ten imponujący wynik to efekt zaangażowania Damiana i jego niezwykłego talentu edukatorskiego.

80% treści merytorycznych obozu „Zaklinacze robotów” dla średnio- i zaawansowanych uczestników zostało opracowanych przez Damiana w ramach kursu programowania płytki micro:bit.

Dzięki współpracy z FORBOT możemy zaoferować zniżki na zestawy edukacyjne z płytką BBC micro:bit oraz darmowe e-booki – szukajcie informacji na naszym Facebooku i w newsletterze!

Partner - współorganizator obozów maturalnych

Jest ich dwóch – Naukowców Dwóch! Filip i Jakub to doświadczeni korepetytorzy – na co dzień pomagają okiełznać biologię i chemię, oraz przygotować się do egzaminów uczniom z całej Polski. 

Jakub Stanek ukończył biochemię, potem jeszcze studiował filozofię, obecnie jest nauczycielem biologi w jednej z Krakowskich szkół Montessori. Filip Stanek od 4 lat jest doktorantem w Instytucie Chemii Organicznej PAN.

Okazało się, że prawdziwą pasją tych zwariowanych naukowców jest uczenie innych i propagowanie wiedzy. Dlatego rozszerzyli swoją działalność na kolejne dziedziny – m.in. na matematykę i fizykę oraz powiększyli zespół. I tak rodzinna firma przekształciła się w grupę naukowców-korepetytorów, zrzeszającą studentów i doktorantów z najlepszych uczelni w Polsce, a także czynnych nauczycieli.

W 2021 roku mamy przyjemność wspólnie zaoferować kursy maturalne z biologii i chemii, które poprowadzą osobiście Jakub i Filip. Naszym celem jest przygotowanie do egzaminów maturalnych tych uczniów, którzy myślą o studiowaniu kierunków wymagających dobrej znajomości tych dziedzin (np. biologia, biotechnologia, medycyna, itp.).