Obóz Maturalny z Naukowców Dwóch - biologia, chemia, matematyka

Obóz organizowany
we współpracy z

Program merytoryczny, prowadzenie seminariów przedmiotowych

Obóz organizowany
we współpracy z

Program merytoryczny, prowadzenie seminariów przedmiotowych

Dlaczego warto wziąć udział w Obozie Maturalnym z
"Naukowców Dwóch"?

1. Fachowo przygotowujemy do matury

Głównym założeniem letnich obozów maturalnych „Naukowców Dwóch” i AlphaCamp jest połączenie profesjonalnej edukacji maturalnej z aktywnym wypoczynkiem, możliwością nawiązania nowych znajomości, poszerzenia perspektyw na studia i pracę zawodową w przyszłości. Obozy maturalne organizujemy kolejny raz – doświadczenia pierwszej edycji przerosły nasze oczekiwania, było MEGA!

Uczęszczaj na zajęcia w małych grupach  a wszystkie wątpliwości pomożemy Ci rozwiać podczas indywidualnych konsultacji. Opowiemy o najważniejszych i najtrudniejszych tematach maturalnych. W ramach kursu zapewnimy Ci także możliwość przeprowadzenia podstawowych eksperymentów  chemicznych i obserwacji biologicznych (w zależności od wybranego obozu). 

UWAGA! Wybierając turnus uczestnik dodatkowo wybiera przedmiot zgodnie z zasadą 1 turnus – 1 przedmiot. Niektórzy uczestnicy decydują się na udział w 2 turnusach, aby niezależnie przygotować się np. do chemii i biologii.

2. Intensywna nauka i relaksujący wypoczynek

W czasie naszego kursu pod okiem doświadczonych nauczycieli nie tylko odświeżysz swoją wiedzę z zakresu biologii, chemii lub matematyki i dowiesz się jak napisać maturę na 100%. Przede wszystkim odpoczniesz w cieniu sosnowego lasu, spłyniesz kajakiem, dasz nura do pobliskiego jeziora, albo zwyczajnie opalał się na słonecznej plaży. Przy okazji poznasz nowych przyjaciół, wymienisz się doświadczeniem, usłyszysz o nowych, obiecujących kierunkach studiów. Taka okazja może się więcej nie powtórzyć!  Dla wielu uczestników to pierwsza okazja na spotkanie rówieśników, którzy są tak samo zakręceni na punkcie wybranego przedmiotu i podobnie myślą o życiu!

Wakacyjne obozy maturalne z „Naukowców Dwóch” i AlphaCamp – organizowane już kolejny raz – to wyjątkowy czas, w którym naukę (jak zawsze przekonujemy, że wcale nie jest trudna!) łączymy z aktywnym wypoczynkiem i relaksem, które są potrzebne każdemu szczególnie w ostatnim czasie. Obozy są odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez naszych uczniów, którzy ostatnie miesiące spędzili na pracy zdalnej, z dala od rówieśników, coraz bardziej zmęczonych nietypową sytuacją edukacyjną.

Mamy nadzieję, że czas spędzony wspólnie z rówieśnikami i profesjonalnymi edukatorami przywróci w nich nadzieję i motywację do dalszej nauki w szkole i pozwoli na nowo spojrzeć na perspektywy i możliwości, które mogą wykorzystać w dalszym życiu.

Program obozu maturalnego z "Naukowców Dwóch"

Obserwacje preparatów mikroskopowych, odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, nauka rozwiązywania zadań maturalnych w sam raz „pod klucz”. To tylko najważniejsze z tego, co Kuba Stanek – aktywny nauczyciel i wieloletni korepetytor biologii – przygotuje dla Was i czym podzieli się na seminariach biologicznych.

W czasie obozu poruszymy najważniejsze i najtrudniejsze tematy maturalne:

 • biologię komórki,
 • biochemię roślin i zwierząt,
 • elementy anatomii i fizjologii człowieka,
 • genetykę i biologię molekularną.

Nauczysz się podstaw mikroskopowania i tworzenia preparatów oraz przeprowadzisz podstawowe doświadczenia z identyfikacji związków organicznych: białek, cukrów prostych i złożonych.

Stawiamy na kameralne, kilkunastoosobowe grupy, dlatego będzie też czas i miejsce na indywidualne podejście i kontakt z prowadzącym.

Filip Stanek jest doktorantem chemii organicznej PAN. Nie tylko wyjaśni, ale też przeprowadzi razem z uczestnikami najważniejsze reakcje, które są stałymi punktami na każdej maturze.

Na przykładzie dziesiątków zadań pokaże, jak unikać najczęstszych błędów, jak podchodzić ze spokojem do zadań obliczeniowych, które są zmorą wielu uczniów.

Podczas seminariów z chemii opowiemy o najważniejszych i najtrudniejszych zagadnieniach maturalnych:

 • kinetyce i równowadze reakcji
 • entalpii
 • stechiometrii
 • nauczymy się jak najprościej i bez strachu podchodzić do reakcji redoks
 • oraz wyjaśnimy wątpliwości chemii organicznej: aldehydów, ketonów, kwasów karboksylowych i wielu innych!

Zależy nam na tym, aby nauka w czasie obozu była skuteczna i atrakcyjna, dlatego w ramach kursu przeprowadzimy podstawowe eksperymenty takich jak: próba ksantoproteinowa, próba Trommera czy badanie charakteru chemicznego glinu.

Każdy obóz zakończy się próbną maturą z chemii, autorski arkusz przygotowany specjalnie dla naszych kursantów przez MOLECOOL!

Według Twoich obliczeń, czas do matury jest krótszy, niż mogłoby się wydawać? Zależy Ci na zdobyciu najlepszego wyniku na egzaminie w tym roku szkolnym, a może wolisz posiąść niezbędną wiedzę na wcześniejszym etapie nauki? Niezależnie od Twojej taktyki, ten kurs maturalny został stworzony właśnie na potrzeby egzaminu dojrzałości z matematyki na poziomie podstawowym.

Spokojnie, to tylko tak groźnie brzmi. Nie musisz kochać królowej nauk, aby z przyjemnością przygotować się do napisania matury – doskonale to rozumiemy, dlatego zawodowo zajmujemy się efektywnym i atrakcyjnym przekazywaniem wiedzy. Zamiast zakuwać całe lato, po prostu wyjedź z nami na wakacje!

Istotnym punktem programu będzie kompleksowa powtórka tego, czego nauczyłeś się już wcześniej. Dzięki temu Twoja matematyczna wiedza świetnie się utrwali i pozostanie z Tobą na jeszcze dłużej – zrobimy, co w naszej mocy, aby jej datą ważności wcale nie był egzamin dojrzałości.

Czas przestać martwić się brakiem kompletnej wiedzy z matematyki – do dzieła! Podczas obozu weźmiesz udział w lekcjach, które łączą w sobie teorię z praktyką, dzięki czemu lepiej zrozumiesz i ogarniesz całą podstawę programową obowiązującą na maturze z matematyki. Liczby rzeczywiste, funkcje, ciągi, wyrażenia algebraiczne, geometria… te zadania bez problemu rozwiążesz na arkuszu maturalnym!

Fizyka to przedmiot, który przyda Ci się na maturze, lecz nie wiesz jak zacząć przygotowania? Spokojnie! Wszystkiego dowiesz się na… wakacjach! Właśnie z myślą o Tobie powstała nasza NOWOŚĆ W WAKACJE 2024. Obóz maturalny, który pozwoli Ci połączyć przyjemne z pożytecznym.

Przygotowaliśmy  kompleksowy program zajęć, tak by każdy dzień pełen był inspirujących atrakcji. 

 • wykorzystanie infrastruktury ośrodków – turnieje sportowe na boiskach, wieczorne ogniska, zajęcia wieczorne w uzgodnieniu z uczestnikami
 • plażowanie (zawsze korzystamy ze strzeżonych plaż i opieki ratownika)
 • park linowy (w cenę obozu wliczone jest przejście 1 wybranej trasy)
 • spływ kajakowy rzeką Wieprz

Zaproszenie od Naukowców Dwóch

Nasi wykładowcy

Filip Stanek - wykładowca

Filip Stanek

Wykładowca - chemia

Pomysłodawca i założyciel marki Naukowców Dwóch. Doktor chemii specjalizujący się w chemii organicznej. Wykształcony nauczyciel i wieloletni korepetytor, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych!

Skutecznie przygotował już dziesiątki (jeśli nie setki) uczniów, którzy dostali się na wymarzone studia.W swojej wieloletniej pracy korepetytorskiej wypracował sprawdzone, nowoczesne metody nauczania, które umożliwiają skuteczne zapamiętywanie obszernego materiału. W trakcie prowadzonych przez niego lekcji, dzieli się zdobytą wiedzą i pokazuje sztuczki, dzięki którym uczniowie potrafią rozwiązywać trudne zadania w krótszym czasie.

Jakub Stanek - wykładowca

Jakub Stanek

Wykładowca - biologia

Wieloletni nauczyciel biologii, prywatny tutor oraz założyciel marki korepetytorskiej Naukowców Dwóch.

Ukończył biotechnologię medyczną na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Odbył studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego i dydaktyki biologii. Obecnie uczy biologii w jednej z krakowskich szkół jedną z najlepszych metod edukacyjnych na świecie - metodą Montessori.

Od ponad 10 lat pomaga maturzystom zrealizować ich marzenia o studiach i przyszłym życiu. Uwielbia poznawać nowe rzeczy, fascynuje go świat nauki w medycynie i biotechnologii. Kocha biologię w każdym wydaniu, a zwłaszcza tą w czasie spacerów po lesie i w górach.

Kalina Szewczak - wykładowca

Kalina Szewczak

Wykładowca - matematyka

Szczęśliwa studentka jednego z najciekawszych kierunków na UW – kognitywistyki, niemogąca się doczekać, czego dowie się każdego kolejnego dnia. W wolnym czasie czyta, gra na skrzypcach i uczy licealistów matematyki.

Dlaczego warto uczyć się z Kaliną? Każdego dnia stara się, by każdy z jej podopiecznych powtórzył jej sukces i zyskał wynik 100 procent na maturze z matematyki.

Mateusz Pałka - wykładowca

Mateusz Pałka

Wykładowca - matematyka

Student Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum na kierunku lekarskim. Członek Studenckiego Koła Naukowego Kardiochirurgicznego.

Zgodnie z zasadą “Per aspera ad astra” lubi sięgać gwiazd, choćby było trudno – bo kiedy życie daje cytryny – warto zrobić z nich lemoniadę. Od dziecka zakochany w Kosmosie – dlaczego więc wybrał medycynę? Jak mówi: “by zrozumieć coś, co jest daleko trzeba rozumieć coś co jest najbliżej – a jedno i drugie zachwyca”.

W wolnych chwilach dużo czyta, lubi poznawać ludzi, kocha góry. Patrząc z boku można powiedzieć że buja w obłokach, ale potrafi też twardo stąpać po ziemi.

Dlaczego warto uczyć się od niego matematyki ? Przekona Cię, że nie ma nic bardziej logicznego, a właśnie dzięki nim można odkrywać i rozumieć świat.

Cena, terminy i ośrodki

Obozy maturalne odbędą się w tym roku w 3. Ponownie spotykamy się w Krasnobrodzie na Roztoczu, a uczestniów zapraszamy do naszego ulubionego ośrodka Pszczeliniec.

Chemia i biologia będą dostępne we wszystkich 3 terminach. Uruchomienie zajęć z matematyki i fizyki zależy od zebrania minimalnej liczby chętnych uczestników.

Informacje o wszystkich cenach, terminach, ośrodkach i formach transportu w tym sezonie znajdą Państwo na stronie z kalendarzem Lato 2024.

Uwaga! Oszczędź 50 zł wpisując w polu kody promocyjne hasło ‘AlphaCampMatura2024’!

maturalny
(16-18 lat)

01 lipca – 10 lipca
10 lipca – 19 lipca
19 lipca – 28 lipca

Cena nie obejmuje transportu oraz diet specjalnych.
Nie jesteś uczniem szkoły średniej, a chcesz wziąć udział w obozie?

Nie przejmuj się! W kolejnych latach będziemy rozwijali ofertę dla młodszych i starszych uczestników! Już teraz wypełnij specjalną ankietę i skorzystaj z atrakcyjnych ofert w przyszłym sezonie! Możesz także skontaktować się z nami – być może znajdziemy inne rozwiązanie!

Dojazd

W standardową cenę obozu wliczony jest transport autokarem na trasie Warszawa – Krasnobród – Warszawa. Uczestników możemy także odbierać w wyznaczonych punktach na trasie przejazdu autokaru. W przypadku transportu własnego oferujemy rabat w wysokości 50 zł (bez względu na to czy będzie to transport w jedną czy obie strony).

Uwaga! Nowe opcje transportu!

Odpowiadając na wiele zapytań ze strony rodziców uczestników mieszkających w innych rejonach Polski, zdecydowaliśmy się na  dodatkową opcję dojazdu dla wszystkich turnusów. Będzie to transport łączony PKP + autokar. Wyruszamy z dworców:

 • Kraków Główny lub Katowice (dla południa Polski) – wszystko zależy od letniego rozkładu jazdy PKP, który jeszcze nie został opublikowany, oraz z
 • Poznań Główny (dla uczestników z zachodniej części kraju)

Po przyjeździe do Warszawy uczestnicy przesiądą się do autokaru AlphaCamp jadącego bezpośrednio do ośrodka. Tak samo zorganizowany będzie powrót (autokar do Warszawy, przesiadka do pociągu i powrót na dworzec Kraków Główny/Katowice lub Poznań). 

W cenę obozu wliczona jest opieka podczas podróży pociągiem oraz przejazd autokarem. Bilety PKP będą płatne oddzielnie zgodnie z cennikiem przewoźnika.

COVID

Analizujemy na bieżąco sytuację związaną z trwającą pandemią. Organizując obóz będziemy przestrzegać wszelkich obowiązujących w tym czasie obostrzeń. 

Jeżeli organizacja obozów będzie niemożliwa z powodu odgórnych zakazów zwrócimy Państwu wpłacone zaliczki lub zaproponujemy inny termin obozu.

Uczestnikami obozów nie mogą być osoby poddane izolacji lub kwarantannie, z objawami infekcji (podwyższona temperatura, kaszel, duszności, nagła utrata węchu lub smaku) oraz mające niedawny kontakt z zakażonym. W przypadku stwierdzenia wymienionych wyżej objawów (nawet w ostatniej chwili, tuż przed wejściem do autobusu) będziemy zmuszeni odmówić przyjęcia uczestnika na obóz.

Mogą Państwo zabezpieczyć się przed taką przykrą niespodzianką wykupując dodatkowo płatne ubezpieczenie KIT – Kosztów Imprezy Turystycznej (należy zaznaczyć odpowiednie pole formularza rejestracji). Standardowy wariant ubezpiecznia oferowny w ubiegłych latach nie obejmował sytuacji związanych z pandemią. W tym roku nasz ubezpieczyciel – firma Signal Iduna – wprowadził dwa dodatkowe warianty:

 • ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID – koszt to 2,70% ceny obozu [ok. 50 zł]
 • ubezpieczenie na wypadek zachorowania lub kwarantanny (kwarantanną mogą być objęte także osoby zdrowe!) – koszt to 3,24% ceny obozu [około 60 zł]

Ubezpieczenie KIT jest dobrowolne i dodatkowo płatne, zabezpiecza jednak Państwa na wypadek wielu nagłych sytuacji. Jeżeli nie zdecydują się Państwo na skorzystanie z ubezpieczenia, obowiązywać bedą standardowe rozwiązania zawarte w regulaminie i umowie.

Wszystkie dokumenty obowiązujące w tym roku znajdą Państwo tutaj.