Obóz Maturalny z Naukowców Dwóch - biologia i chemia

Obóz organizowany
we współpracy z

Program merytoryczny, prowadzenie seminariów przedmiotowych

Obóz organizowany
we współpracy z

Program merytoryczny, prowadzenie seminariów przedmiotowych

Dlaczego warto wziąć udział w Obozie Maturalnym z
"Naukowców Dwóch"?

1. Fachowo przygotowujemy do matury

Głównym założeniem letnich obozów maturalnych „Naukowców Dwóch” i AlphaCamp jest połączenie profesjonalnej edukacji maturalnej z aktywnym wypoczynkiem, możliwością nawiązania nowych znajomości, poszerzenia perspektyw na studia i pracę zawodową w przyszłości.

Uczęszczaj na zajęcia w małych grupach (do 10 osób) a wszystkie wątpliwości pomożemy Ci rozwiać podczas indywidualnych konsultacji. Opowiemy o najważniejszych i najtrudniejszych tematach maturalnych. W ramach kursu zapewnimy Ci także możliwość przeprowadzenia podstawowych eksperymentów  chemicznych i obserwacji biologicznych (w zależności od wybranego obozu). 

2. Intensywna nauka i relaksujący wypoczynek

W czasie naszego kursu pod okiem doświadczonych nauczycieli nie tylko odświeżysz swoją wiedzę z zakresu biologii i chemii i dowiesz się jak napisać maturę na 100%. Przede wszystkim odpoczniesz w cieniu sosnowego lasu, spłyniesz kajakiem, dasz nura do pobliskiego jeziora, albo zwyczajnie opalał się na słonecznej plaży. Przy okazji poznasz nowych przyjaciół, wymienisz się doświadczeniem, usłyszysz o nowych, obiecujących kierunkach studiów. Taka okazja może się więcej nie powtórzyć! 

Wakacyjne obozy maturalne z „Naukowców Dwóch” i AlphaCamp, to wyjątkowy czas, w którym naukę (jak zawsze przekonujemy, że wcale nie jest trudna!) łączymy z aktywnym wypoczynkiem i relaksem, które są potrzebne każdemu szczególnie w ostatnim czasie. Obozy są odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez naszych uczniów, którzy ostatnie miesiące spędzili na pracy zdalnej, z dala od rówieśników, coraz bardziej zmęczonych nietypową sytuacją edukacyjną.

Mamy nadzieję, że czas spędzony wspólnie z rówieśnikami i profesjonalnymi edukatorami przywróci w nich nadzieję i motywację do dalszej nauki w szkole i pozwoli na nowo spojrzeć na perspektywy i możliwości, które mogą wykorzystać w dalszym życiu.

Program obozu maturalnego z "Naukowców Dwóch"

Obserwacje preparatów mikroskopowych, odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, nauka rozwiązywania zadań maturalnych w sam raz „pod klucz”. To tylko najważniejsze z tego, co Kuba Stanek – aktywny nauczyciel i wieloletni korepetytor biologii – przygotuje dla Was i czym podzieli się na seminariach biologicznych.

W czasie obozu poruszymy najważniejsze i najtrudniejsze tematy maturalne:

 • biologię komórki,
 • biochemię roślin i zwierząt,
 • elementy anatomii i fizjologii człowieka,
 • genetykę i biologię molekularną.

Nauczysz się podstaw mikroskopowania i tworzenia preparatów oraz przeprowadzisz podstawowe doświadczenia z identyfikacji związków organicznych: białek, cukrów prostych i złożonych.

Stawiamy na kameralne, kilkunastoosobowe grupy, dlatego będzie też czas i miejsce na indywidualne podejście i kontakt z prowadzącym.

Filip Stanek jest doktorantem chemii organicznej PAN. Nie tylko wyjaśni, ale też przeprowadzi razem z uczestnikami najważniejsze reakcje, które są stałymi punktami na każdej maturze.

Na przykładzie dziesiątków zadań pokaże, jak unikać najczęstszych błędów, jak podchodzić ze spokojem do zadań obliczeniowych, które są zmorą wielu uczniów.

Podczas seminariów z chemii opowiemy o najważniejszych i najtrudniejszych zagadnieniach maturalnych:

 • kinetyce i równowadze reakcji
 • entalpii
 • stechiometrii
 • nauczymy się jak najprościej i bez strachu podchodzić do reakcji redoks
 • oraz wyjaśnimy wątpliwości chemii organicznej: aldehydów, ketonów, kwasów karboksylowych i wielu innych!

Zależy nam na tym, aby nauka w czasie obozu była skuteczna i atrakcyjna, dlatego w ramach kursu przeprowadzimy podstawowe eksperymenty takich jak: próba ksantoproteinowa, próba Trommera czy badanie charakteru chemicznego glinu.

Każdy obóz zakończy się próbną maturą z chemii, autorski arkusz przygotowany specjalnie dla naszych kursantów przez MOLECOOL!

Przygotowaliśmy  kompleksowy program zajęć, tak by każdy dzień pełen był inspirujących atrakcji. 

 • wykorzystanie infrastruktury ośrodków – turnieje sportowe na boiskach, wieczorne ogniska, zajęcia wieczorne w uzgodnieniu z uczestnikami
 • plażowanie (zawsze korzystamy ze strzeżonych plaż i opieki ratownika)
 • park linowy (w cenę obozu wliczone jest przejście 1 wybranej trasy)
 • spływ kajakowy rzeką Wieprz

Zaproszenie od Naukowców Dwóch

Cena, terminy i ośrodki

Obozy maturalne odbędą się w 2 terminach: 06.07 – 15.07.2021 oraz 15.07 – 24.07.2021. Na każdym obozie dostępne są 2 grupy – biologiczna i chemiczna. Obozy organizowane są w Krasnobrodzie na Roztoczu, a ich uczestnicy mieszkać będą w ośrodku Pszczeliniec.

Informacje o wszystkich terminach i ośrodkach, w których organizujemy obozy w tym sezonie znajdą Państwo na stronie z kalendarzem Lato 2021.

maturalny
(16-18 lat)

06 lipca – 15 lipca 2189 zł
15 lipca – 24 lipca 2189 zł


.

Dojazd

W standardową cenę obozu wliczony jest transport autokarem na trasie Warszawa – Krasnobród – Warszawa. Uczestników możemy także odbierać w wyznaczonych punktach na trasie przejazdu autokaru. W przypadku transportu własnego oferujemy rabat w wysokości 50 zł (bez względu na to czy będzie to transport w jedną czy obie strony).

Uwaga! Nowe opcje transportu!

Odpowiadając na wiele zapytań ze strony rodziców uczestników mieszkających w innych rejonach Polski, zdecydowaliśmy się na  dodatkową opcję dojazdu dla wszystkich turnusów. Będzie to transport łączony PKP + autokar. Wyruszamy z dworców:

 • Kraków Główny lub Katowice (dla południa Polski) – wszystko zależy od letniego rozkładu jazdy PKP, który jeszcze nie został opublikowany, oraz z
 • Poznań Główny (dla uczestników z zachodniej części kraju)

Po przyjeździe do Warszawy uczestnicy przesiądą się do autokaru AlphaCamp jadącego bezpośrednio do ośrodka. Tak samo zorganizowany będzie powrót (autokar do Warszawy, przesiadka do pociągu i powrót na dworzec Kraków Główny/Katowice lub Poznań). 

W cenę obozu wliczona jest opieka podczas podróży pociągiem oraz przejazd autokarem. Bilety PKP będą płatne oddzielnie zgodnie z cennikiem przewoźnika.

COVID

Analizujemy na bieżąco sytuację związaną z trwającą pandemią. Organizując obóz będziemy przestrzegać wszelkich obowiązujących w tym czasie obostrzeń. 

Jeżeli organizacja obozów będzie niemożliwa z powodu odgórnych zakazów zwrócimy Państwu wpłacone zaliczki lub zaproponujemy inny termin obozu.

Uczestnikami obozów nie mogą być osoby poddane izolacji lub kwarantannie, z objawami infekcji (podwyższona temperatura, kaszel, duszności, nagła utrata węchu lub smaku) oraz mające niedawny kontakt z zakażonym. W przypadku stwierdzenia wymienionych wyżej objawów (nawet w ostatniej chwili, tuż przed wejściem do autobusu) będziemy zmuszeni odmówić przyjęcia uczestnika na obóz.

Mogą Państwo zabezpieczyć się przed taką przykrą niespodzianką wykupując dodatkowo płatne ubezpieczenie KIT – Kosztów Imprezy Turystycznej (należy zaznaczyć odpowiednie pole formularza rejestracji). Standardowy wariant ubezpiecznia oferowny w ubiegłych latach nie obejmował sytuacji związanych z pandemią. W tym roku nasz ubezpieczyciel – firma Signal Iduna – wprowadził dwa dodatkowe warianty:

 • ubezpieczenie na wypadek zachorowania na COVID – koszt to 2,70% ceny obozu [ok. 50 zł]
 • ubezpieczenie na wypadek zachorowania lub kwarantanny (kwarantanną mogą być objęte także osoby zdrowe!) – koszt to 3,24% ceny obozu [około 60 zł]

Ubezpieczenie KIT jest dobrowolne i dodatkowo płatne, zabezpiecza jednak Państwa na wypadek wielu nagłych sytuacji. Jeżeli nie zdecydują się Państwo na skorzystanie z ubezpieczenia, obowiązywać bedą standardowe rozwiązania zawarte w regulaminie i umowie.

Wszystkie dokumenty obowiązujące w tym roku znajdą Państwo tutaj.