AlphaLab

AlphaLab by AlphaCamp - kursy online dla klas 5-6 i 7-8

Cena jednej lekcji to tylko 50 zł!

Nasze kursy online prowadzone  są “na żywo” – dzięki czemu uczniowie mają bezpośredni kontakt z edukatorem.

Przekazujemy wiedzę poprzez inspirujące doświadczenia – nie boimy się teorii, ale to uczestnicy samodzielnie odkrywają naukowe zależności poprzez eksperyment, a nie wkuwanie na pamięć regułek.

Uczymy krytycznego myślenia i wzmagamy apetyt na wiedzę – zanim młody człowiek zdąży zniechęcić się do nauki przedmiotów ścisłych, pokazujemy je od najlepszej strony. Taka postawa wspiera intelektualny rozwój dziecka oraz pozwala uniknąć problemów z nauką w szkole i lepiej przygotować do ważnych egzaminów w przyszłości.

1

Wybierz przedmiot i grupę wiekową

AlphaLab to 4 kursy online do wyboru: programowanie z wykorzystaniem kontrolera micro:bit (nowość!), fizyka, chemia i biologia. Wszystkie przeznaczone są dla uczniów klas 5 - 6 (grupa młodsza) i 7 - 8 (grupa starsza).
Każdy kurs online składa się z 10 spotkań online w grupach liczących maksymalnie 10 uczestników.

2

zarejestruj dziecko

Wypełnij formularz rejestracyjny.
Postaramy się dopasować grupę do możliwości i potrzeb Twojego dziecka.
Dzięki możliwości bezpłatnej rezygnacji po pierwszych zajęciach nic nie ryzykujesz!
Kliknij, aby zapisać dziecko.

3

nauka przez zabawę

Kursy AlphaLab zostały zaprojektowane przez naukowców i doświadczonych edukatorów. Wiedzę przekazujemy online w formie eksperymentów i angażujących intelektualnie zabaw. Dbamy jednocześnie o to, by wszelkie aktywności związane były z podstawą programową.

Poznaj autorów scenariuszy naszych zajęć 

Darek Aksamit - autor scenariuszy warsztatów fizycznych AlphaLab
Dariusz Aksamit
fizyka
Darek - z wykształcenia fizyk medyczny - należy do najbardziej aktywnych popularyzatorów fizyki w Polsce - stąd m.in. zasłużona nagroda "Popularyzator Nauki" przyznawana przez PAP i Ministerstwo Nauki. Przygodę z popularyzacją zaczął już w liceum, a potem się potoczyło... Na co dzień uczy fizyki w szkole, prowadzi audycję w internetowym Halo.Radio! i nie przestaje eksperymentować!
Elżbieta Pogoda - autorka scenariuszy zajęć z biologii
Elżbieta Pogoda
biologia
Jej pasja do przekazywania wiedzy nie zna granic - współpracuje z wydawnictwami, stacjami telewizyjnymi, prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży. Naukowo przygląda się genetyce komórek... drożdżowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Polsce (Uniwersytet Jagielloński), USA (Uniwersytet Stanforda), Niemczech (Uniwersytet Georga Augusta).
dr Małgorzata Krzeczkowska - autorka scenariuszy zajęć chemicznych
dr Małgorzata Krzeczkowska
chemia
Małgosia jest wykładowcą na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Karierę naukową zaczęła od badania cieczy kriogenicznych, czyli wrzących w ekstremalnie niskich temperaturach. Dziś swoją chemiczną pasją rozgrzewa umysły studentów w każdym wieku - od przedszkola do seniora!

Kiedy zaczynamy zajęcia online?

Początek zajęć planowany jest na ostatni tydzień października 2021. Podczas rejestracji pytamy o dni tygodnia i porę dnia, która najlepiej wpisuje się w plan tygodnia Twojego dziecka.

Następnie kompletujemy grupę i przedstawiamy jej uczestnikom ostateczny harmonogram pracy.

Ile to kosztuje?

500 zł za cały kurs z jednego przedmiotu, czyli jedyne 50 zł za zajęcia! W przypadku zajęć z programowania, na któych wykorzystujemy plaformę micro:bit, dodatkowym kosztem jest zakup zestawu doświadczalnego lub jego wypożyczenie (wysyłamy do Ciebie pełen zestaw, który oddajesz po zakończonym kursie) Oferujemy możliwość rozłożenia płatności na 2 transze bez żadnych dodatkowych kosztów!

Kwota nie obejmuje prostych rekwizytów, które należy zakupić przed zajęciami w celu przeprowadzenia eksperymentów (dotyczy fizyki, chemii i biologii). Większość niezbędnych składników znajdziecie w domowej kuchni – nieliczne zajęcia będą wymagały wizyty w osiedlowym sklepie.

FORMUŁA ZERO RYZYKA – kursy płatne są z góry (oferujemy także możliwość zapłaty w ratach bez dodatkowych kosztów), ale jeżeli po pierwszych zajęciach Twoje dziecko nie będzie chciało uczyć się z nami dalej, zwracamy 100% kwoty za kurs.

Czym jest a czym nie jest AlphaLab?

AlphaLab JEST – atrakcyjną formułą zajęć, na których podczas eksperymentów i innych aktywności przekazujemy dzieciom wiedzę (możliwie jak najbardziej związaną z podstawą programową) wybraną pod kątem walorów edukacyjnych i rozwojowych. Motywujemy do poszukiwań, własnego eksperymentowania i odnajdowania pasji w poszczególnych dyscyplinach. Tłumaczymy dlaczego warto się uczyć danego przedmiotu. Ułatwiamy miękkie wprowadzenie ucznia do nauki nowych przedmiotów pojawiających się w starszych klasach szkoły podstawowej.

AlphaLab NIE JEST – kursem opartym na programie nauczania, korepetycjami, zajęciami przygotowującymi do olimpiad i konkursów przedmiotowych.

Jak długo trwa kurs?

W przypadku fizyki, chemii i biologii – 10 tygodni. Zajęcia online odbywają się raz w tygodniu i trwają 75 – 90 minut. Zajęcia z programowania odbywają się natomiast 2 razy w tygodniu przez 5 tygodni. 

Kim są prowadzący zajęcia?

Prowadzącymi zajęcia online AlphaLab są doświadczeni edukatorzy, z którymi współpracowaliśmy w poprzednim semestrze oraz na obozach letnich AlphaCamp. Nasz zespół stale się rozrasta, ale zawsze stawiamy na osoby pełne pasji i chęci dzielenia się nią z innymi. Zapisując dziecko na nasze kursy możesz mieć pewność, że edukator(ka) stanie się partnerem do wciągających dyskusji, eksperymentów i osobą, z którą zwyczajnie chce się łączyć i współpracować.

Wszyscy prowadzący to młodzi ludzie z wielką pasją do przekazywania wiedzy w inspirujący, mądry i skuteczny sposób.

Czy moje dziecko da sobie radę?

Nie ma żadnych wstępnych wymagań dotyczących poziomu wiedzy i umiejętności uczestników kursów AlphaLab. Scenariusze naszych zajęć przeznaczone są dla wszystkich uczniów klas 5 – 8, podzielonych na klasy 5 – 6 i 7 – 8. Naszym celem jest wkręcenie młodych ludzi w naukę – odczarowujemy przedmioty często uważane za trudne, nudne i niepotrzebne.

Dzięki AlphaLab dzieci otrzymują solidne podstawy do zgłębiania wiedzy przekazywanej na zajęciach w szkole, zyskują motywację do własnych poszukiwań i poczucie sprawczości w odkrywaniu zasad tkwiących u podstaw omawianych zjawisk.

Przykładowe zdjęcia z zajęć przeprowadzonych w poprzednich edycjach

Po co mojemu dziecku takie warsztaty?

Zajęcia w większości szkół sprowadzają się do przekazywania suchej wiedzy – nudnych i niezrozumiałych formułek, wzorów i zasad. Tę samą wiedzę można przekazać zupełnie inaczej i to właśnie robimy na kursach AlphaLab

Program naszych zajęć nawiązuje do podstawy programowej – czas spędzony z nami pomoże więc uczniom lepiej zrozumieć tematy poruszane w szkole i przygotować się do przyswajania kolejnych porcji ważnych informacji. Rozwijamy umiejętności logicznego, krytycznego myślenia, kształtujemy postawy i angażujemy do mądrej zabawy.

AlphaLab to także odpowiedź na zaległości wynikające z systemu nauczania podczas pandemii. Dzięki pracy w małych grupach (max 10 osób) prowadzący pracują indywidualnie z każdym dzieckiem dbając o to, by wszyscy zrozumieli omawiany temat i bawili się równie dobrze.

Co dalej?

Jesień 2021 to drugi sezon kursów AlphaLab. Już teraz oferujemy nowy kurs (programowanie), a w kolejnych semestrach będziemy dodawali kursy online z różnych przedmiotów dostosowane do konkretnych grup wiekowych (niezależna oferta dla każdej klasy szkoły podstawowej). 

Korzystając ze wsparcia AlphaLab Twoje dziecko będzie rozwijało umiejętności i wiedzę zapisane w podstawie programowej przygotowując się do kolejnych etapów nauki.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Wszelkie sugestie przekazywane przez rodziców są dla nas niezwykle cenne, dlatego zachęcamy do kontaktowania się z nami telefonicznie, mailowo i przez media społecznościowe.

Informacje kontaktowe znajdziecie na tej stronie.

AlphaLab - naukowe kursy online